Zajímavosti

Po čem ženy touží

5. srpna 2010 v 11:16

14
Maličkosti", které stačí ženám ke štěstí
Nízkotučné verze mnoha oblíbených maličkostí k jídlu, které by mohly mlsat.
Kuchyňská pracovní deska, která se bude sama zbavovat nečistot, jako je například rozlitá omáčka nebo zbytky jídla, aniž by ji žena musela pracně sama čistit.
Vlastnit mikrovlnnou troubu, v níž by se nedržely zbytky od jídla, které se musejí stále odstraňovat.
Aby se jich každé ráno nikdo neptal: "Miláčku, nevíš kde mám peněženku, klíče, brýle?"
Šatník, ve kterém by bylo oblečení, které vyhovuje každé příležitosti, namísto kousků, které jsou "in" jen jednu sezónu a měly jsme je na sobě stejně jen jednou.
Postel s čistým, lehce žehlitelným povlečením, načechrané polštáře a luxusní přikrývky. Součástí touhy je i pochopení mužů, že by mohli s touto činností pravidelně pomáhat. Čím dříve si to prý uvědomí, tím více se budou ženy cítit oceňované a milované a budou i tím pádem chtít trávit v posteli se svým protějškem více času.
Úžasný sex, kterému předchází krátká konverzace při světle svíček, mazlení a polibky. Nebo na druhou stranu rychlovka po ránu.
Nehynoucí láska partnera, kterému nebude vadit, že žena chodí doma v pyžamu a ponožkách, není i v noci perfektně nalíčená nebo nosí doma pleťovou masku.
Mnoho žen také touží strávit dovolenou, kde by si mohly přečíst alespoň jednu knihu v klidu, aniž by se jich každých pět minut chodilo dítě na něco ptát.
Vlastnit bikiny, které prodlouží délku našich nohou, vyhladí břicho a zakryjí všechny faldy, a ve kterých se budou cítit jak Angelina Jolie.
Znát spolehlivého stavitele, který umí číst myšlenky, uklidí po sobě prach, vypláchne po sobě šálek od kávy, nic nepoškrábe a všechno splní přesně tak, jak řekne.
Užít si nerušeně dlouhou horkou koupel, pěkně v soukromí. Aby je nikdo nevyrušoval stálým klepáním, kdy už půjde ven.
Koupelnu, kde budou vždy suché a složené ručníky a umyvadlo, kde nebudou věčně zaschlé zbytky zubní pasty.
Aby je kolegové v práci zlostně neprobodávali pohledy, když musí urgentně vyzvednout nemocné dítě. Koneckonců, jednou i oni budou mít dítě, které bude potřebovat jejich pomoc.
Když si chce žena užít výlet s kamarádkami a nechá manželovi na starost děti, bylo by pěkné, když se vrátí domů, aby děti byly obstarané a hezky ležely v posteli, aby bylo umyté nádobí vyndané z myčky apod.
Aby děti byly poslušné, milující a vděčné, aby chodily spát bez odmlouvání a s úsměvem na tváři.
Čas od času by ženy potěšilo malé překvapení typu: prázdný koš na prádlo, láhev oblíbeného vína, kterou by si s partnerem spolu pěkně vychutnali, radost ovšem udělá i taková maličkost, jako možnost volit, na co se budou večer dívat a alespoň jednou za uherský rok mít možnost strávit den podle svého.
Aby se manžel alespoň někdy zapojil do péče o děti. Proč mu nepřijde divné, že odchází ráno a vrací se až večer? Proč by jednou on nemohl řešit, jestli děti měly večeři, nebo jestli mají hotové úkoly?
Proč některým mužům připadá, že ženy řídí strašně pomalu a zdržují, i když jedou plynule a podle předpisů?
Netrávit každý večer vycházkami se psem, krmením kočky nebo sháněním salátu pro králíka. Domácí mazlíček je přeci všech, proč by se o něj měly tedy starat jen ženy?
Mnoho žen by chtělo mít k dispozici 24 hodin denně svého osobního asistenta, kterému nemusí nic platit. To je to, co muži nazývají "manželkou".
Aby otec nekupoval dětem hned vše, co si řeknou. Hlavně když se matky snaží děti učit, jak důležité je umět ušetřit peníze.
A v neposlední řadě mít doma partnera či manžela se způsoby Colina Firtha, svaly Russella Crowea a penězi Simona Cowella. To je přeci to, po čem ženy touží.
linka 10

Křesla z plyšových hraček.

27. února 2010 v 9:36
Působivá křesla z plyšových hraček.

Co se Dá postavit z lega

23. února 2010 v 16:57
Co všechno se dá postavit z lega - krása snoubená s uměním

Co znamená čas

2. října 2007 v 11:24 | Vaše Marcela
Co znamená čas...
Zamyšlení nad tím, co všechno vlastně znamená čas… zamyslete se!
Chcete-li zjistit, co znamená jeden rok, zeptejte se studenta, který propadl u závěrečné zkoušky.
Chcete-li zjistit, co znamená jeden měsíc, zeptejte se matky, které se narodilo dítě o jeden měsíc dříve.
Chcete-li zjistit, co znamená jeden týden, zeptejte se redaktora týdeníku.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna hodina, zeptejte se milenců, kteří na sebe čekají.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna minuta, zeptejte se někoho, komu ujel vlak, autobus nebo mu uletělo letadlo.

Chcete-li zjistit, co znamená jedna sekunda, zeptejte se někoho, kdo přežil autonehodu.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna milisekunda, zeptejte se držitele zlaté medaile na olympijských hrách.

Čas na nikoho nečeká ......Prožívej plně každý okamžik svého života. A nejlépe ho oceníte s někým blízkým

Pojďte na kávu

30. září 2007 v 20:12 | Vaše Marcela
Den kávy: 1.10 - slaví se v Japonsku
Mezi největší pijáky kávy patřil Honoré de Balzac, který prý vypil až 60 šálků denně
Průměrná celosvětová úroda je 550 kg/ ha
Coffea Arabica je samoopylující rostlina, zatímco Robusta nikoliv
V afrických zemích, které kávu produkují se káva pije velmi málo
Čím více je káva upražena, tím více zaniká její kvalita
Sakka je sladký kávový likér, zhotovený z dužniny kávové bobule
Zajďete s kamarádkou na kafe
My ženy si prostě libujeme v posezení nad kafíčkem a klábosením nad každodenními radostmi a strastmi. Kde jinde také pořádně zrelaxovat, než nad hrnkem dobré kávy.
Kamarádky jsou v těchto případech nenahraditelné. Jsou věci, o kterých se s muži bavit nedokážeme a nebo prostě ani nechceme. Navíc se potřebujeme zejména pobavit právě o svých partnerech, co nám vadí, co nás trápí, z čeho máme radost ... Nejčastěji se však tyto posezení stávají tzv. drbárnami. Během krátké doby dokážeme pohovořit téměř o každém v našem okolí. Sjedeme ho od hlavy až k patě. Z našeho pohledu to zajisté nejsou pomluvy, nýbrž pouhý upřímný pohled na věc ...
Nejsme v tom však samy. I muži mají své dny ... vcelku trefný reklamní slogan, že? My chodíme na kafíčko a pánové zase na pivko. A o čem se na tom pivě baví? Samozřejmě o fotbale, autech, práci, ale v neposlední řadě o svých přátelích, přítelkyních, přítelkyních druhých a samozřejmě neopomenou rozumnou rozpravu o tom, kdo kolikrát denně musel na velkou a co je přitom potkalo ...
Loučím se s vámi, jdu na dobré kafíčko!

Co vás bude zajímat

14. září 2007 v 20:32 | Vaše Marcela
S NASA ke hvězdám
Chcete, aby vaše jméno letělo ke hvězdám? Žádný problém - NASA vaše přání splní. Na internetové adrese http://deepimpact.jpl.nasa.gov/ se stačí bezplatně zaregistrovat a vaše jméno bude vypáleno na kompaktní disk, který bude mít na palubě sonda, která se chystá do vesmíru. Mimo matičku Zemi ale sondu nečeká nic pěkného. Jejím úkolem bude srážka s kometou Tempel 1. Naštěstí se jedná o výzkumný úkol, takže se můžete utěšovat, že vaše jméno bylo spojeno s dalším objevováním vesmíru. Sonda bude zkoumat, jaké je složení těchto nebeských těles a co tvoří jejich jádro, a ze získaných údajů se pak vyvodí, jak vznikala sluneční soustava. Část sondy, ve které bude i disk se jmény, se vydá vstříc kometě, druhá část sondy bude srážku sledovat
Jak se kreslí žena klikni:

Učení - jak si ho usnadnit?

Třídění informací

Pokud si informace správně uspořádáte, učení bude snadnější. Rozdělení textu do různých celků a podcelků, číslování kapitol a titulků, dělání rámečků, to vše jsou prostředky k ulehčení učení. Pokud se však zvýrazňování textu přehání, výsledek je opačný - zápisky působí nepřehledně.

Spojování příběhem

Tento trik se využívá zejména ke srovnání nesetřízených informací. Lidé si velmi dobře pamatují děj a toho se dá lehce využít. Použít jej můžete např. u spisovatelů a jeho děl tak, že z jejich názvů vytvoříte příběh.

Vizuální představy

Cokoliv si budete vizuálně představovat, si lépe zapamatujete. Během učení si představujte ty objekty a jevy, o kterých čtete, a to nejlépe v jednom souhrnném obrazu nebo příběhu. Čím akčnějším či vtipnější příběh bude, tím lépe.

Učte se nahlas

Důvod je jednoduchý. Při poslechu se informace ukládá nejen do paměti krátkodobé, ale i do sluchové.

Superlearning

je metoda učení, která používá hudby, autosugesce a meditace pro zbavení stresu a navození příznivého stavu pro lepší činnost mozku.

Čísla - jak na ně?

Dlouhé číselné řady si rozdělujte do menších řad (např. telefonní číslo do trojic), lépe si je zapamatujte. Čísla čtěte zásadně nahlas. Můžete je také zaměnit za slova a vytvořit z nich příběh.

Vitamíny

Pro příznivou činnost mozku jsou důležité vitamíny A, B1, B5, B6, C, D a E.

Zajímavé zajímavosti

14. září 2007 v 20:09 | Vaše Marcela
Opice jako jediné zvíře vidí barevně
Většina savců kromě primátů vidí černobíle. Zoologové tvrdí, že jde výsledek dávné soutěže s dinosaury - dokud ještě pobíhali po zemském povrchu, žili savci v jejich stínu. Aby se jim vyhnuli, zvykli si na noční život, ke kterému patří černobílé vidění. Poznávání barev je totiž v noci zbytečné a tyčinky, které rozlišují odstíny šedi, ale nikoliv barvy, jsou citlivější než čípky.

Když dinosauři vymřeli, černobílé vidění už savcům zůstalo, ačkoliv se přizpůsobili dennímu životu a zaujali jejich místo.

Proč však zrovna primáti vidí barevně? Vědci si myslí, že je to jejich způsobem obživy. Primáti žijí na stromech a živí se jejich plody. Barevné vidění je jim proto užitečné při hledání zralého ovoce a rozpoznávání zkaženého.

Kromě barevného vidění je u primátů nebývale rozvinuto rovněž prostorové vidění, což zase souvisí s životem v korunách stromů

Proč mají ženy rády růžovou

Kluci mají rádi modrou, holky růžovou a nic moc se s tím nedá dělat, tvrdí autoři jedné z prvních studií, která se zabývala tím, nakolik pohlaví ovlivňuje výběr barev.
Vědci dospěli k závěru, že rozdíly v preferencích se zakládají na vývoji lidského druhu. Ženy dávají přednost červeným barvám proto, že jsou spojeny se zdravějšími tvářemi a zralejším ovocem.
Vůně růží má léčivý účinek
Fakt, že ženy mají proti mužům citlivější čich, není neznámý, nyní ale vědci zjistili, že některé vůně mohou na ženy působit dokonce jako lék. Konkrétně se jedná o vůni růží a mandlí, ty mají účinek podobný jako analgetika.
Vědci radí: Vyhoďte fritovací hrnce
Španělský vědecký tým zkoumal nedávno vliv různých olejů a jejich využití při smažení na zvyšování krevního tlaku. Závěry byly více než jednoznačné. Vedoucí týmu doktor Federico Soriguer může všem lidem na světě doporučit jen jediné, a to používání olivového oleje a vyhození fritovacího hrnce do koše.
Ve Španělsku totiž zjistili, že jedině olivový olej má na lidské zdraví prospěšné účinky a nepůsobí zvyšování krevního tlaku. Ale ani tento kvalitní olej není zdraví prospěšný, používá-li se na smažení několikrát po sobě.
Vědci proto vzkazují, že se olej ve fritézách musí měnit po každém smažení, což je však značným plýtváním, nebo se tyto přístroje k úpravě pokrmů nemají používat vůbec.

Zeleninové saláty jsou zdravé jen s olejem

Nad konzumac ísalátů vyrobených ze syrové zeleniny jásají nejen lékaři, ale především tělesná schránka. Spousty vitaminů, minerálů a dalších živin obsažených v zelenině je pro lidské tělo hotovým zázrakem. Aby se však trávicí trakt, orgány a buňky těla z toho požehnání mohly radovat, musí být v salátu vždy alespoň malé množství tuku, nejlépe olivového oleje.
Proč? Blahodárně působící látky jsou rozpustné částečně v tucích, částečně ve vodě. A poněvadž se látky rozpustné v tucích vstřebají do těla zase pouze v tucích, jen vodní zálivka nestačí. Bez oleje zůstanou některé látky nestrávené a vyjdou nevyužity z těla ven

Kouzlo přírody

25. července 2007 v 9:22 | Vaše Marcela
Život shodný s přírodou a s rozumem je cesta ke svobodě.
TOTO JE KOUZLO PŘÍRODY

Záhadný lidský mozek

30. března 2007 v 16:24

ZÁHADNÝ LIDSKÝ MOZEK

DOKÁŽETE PŘEČÍST NÁSLEDUJÍCÍ VĚTU ?

V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY
VLŠYO NJAVEO, ŽE NZEÁELŹÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE
SOLVĚ. JEDNINÁ DLEUITŽÁ VĚC JE, ABY BLYY PNVRÍ
A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŽUE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉU PEŘČETŠ.
JE TO PORTO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŹÉ PENSÍMO,
ALE SVOLO JKAO CLEEK. ZJÍAMVAÉ, ŽE ???

Kuriozity a fakta z celého světa

1. února 2007 v 16:08
Kuriozity a fakta z celého světa
V San Salvadoru mohou být opilí řidiči odsouzeni k trestu smrti zastřelením…
MacDonald prodal 12x více hamburgerů, než je na světě lidí…
Mozek dospělého muže váží v průměru 1375 gramů. Mozek ruského spisovatele Turgeněva vážil 2021 gramů…
Jazyk modré velryby je delší než slon…
Nejvíce lidí ze všech divokých zvířat zabíjí hroch…
Podvyživených je 1,2 miliardy lidí - stejně jako obézních…
Města zabírají 2 % zemského povrchu…
Lvi jsou zmíněni v Bibli 89x, psi 14x, kočky ani jednou…
Žirafy nemohou nikdy mít škytavku…
Původní receptura Coca Coly obsahovala kokain…
Nejdelší zaznamenaný slepičí let trval 13 sekund…
Beethoven si vždy předtím, než začal skládat, lil na hlavu ledovou vodu…
Na Zemi je milionkrát více mravenců než lidí…
Kočka má v těle 290 kostí a 517 svalů…
Matka Adolfa Hitlera vážně uvažovala o potratu, ale doktor jí to rozmluvil…
Největší ledvinový kámen vážil 1,36 kg…
PANORAMA
Vše v jednom švýcarském noži
Zcela nepraktické řešení vrcholu praktičnosti
Švýcarská firma Wenger, která se proslavila výrobou červených kapesních nožů s několika dalšími funkcemi, se snad jednoduše zbláznila.
Rozhodla se všechny verze svých nástrojů nacpat do jednoho produktu, a tak vzniklo doslova monstrum. Nový "kapesní" nožík váží přes 2 kg, široký je 25 cm a obsahuje všech 85 nástrojů, které se běžně vyskytují v několika desítkách verzí těchto švýcarských armádních nožů.
Po "lehké" investici 1200 dolarů si můžeme užívat komfortu laserového ukazovátka, vývrtky, několika otvíráků, nůžek, odstraňovače rybích šupin či propisovací tužky v jednom nástroji. Kupodivu nechybí ani nějaká ta čepel, to aby se produktu mohlo i nadále říkat nůž. Dokonce je tu i karabinka, abychom si tenhle výmysl mohli připevnit na opasek a nemuseli si k němu ještě pořizovat nosiče.
 
 

Reklama


Děkuji za návštěvu a přijďte zas