Móda a styl

Pro ženy

15. prosince 2012 v 21:51


Jak ženy k podprsenkám přišly

V tom, kde, kdy a za jakých okolností vznikla první předchůdkyně současné podprsenky, není zcela jasno a historek na toto téma je více. Nedávné archeologické nálezy na území Rakouska ukazují, že první podprsenky mohly ženy nosit už před 600 lety.

Asi nejznámější historka, která se váže ke vzniku tohoto typu prádla, se pojí s Mary Phelps Jacobsovou, která se chystala na ples a odmítla si pod své lehké šaty obléknout korzet, a tak si vyrobila horní díl spodního prádla ze dvou kapesníčků a jedné stuhy.

Tuto narychlo vyrobenou část spodního prádla si Mary nechtěla nechat pouze pro sebe, nejprve se pokoušela ji vyrábět sama, ale posléze patent na výrobek za 1500 dolarů přenechala firmě Warner Brothers Corser Company. Bratři Warnerové se ukázali jako velmi zruční obchodníci, začali podprsenky vyrábět a prodávat ve velkém a zisk v řádu mnoha miliónů na sebe nenechal dlouho čekat.


V součastné době značka Victoria's Secret vyrobila jednu z nejdražších podprsenek, vytvořenou z bílého zlata a posázenou 22 rubíny a 2900 brilianty, jejíž cena byla téměř 12,5 miliónu dolarů.

Výrobci stále hledají nové střihy a nové barevné kombinace, jsou mezi podprsenkami stálice, po kterých ženy dlouhodobě sahají s neomylnou jistotou. "Z barev jsou stále nejoblíbenější bílé, smetanové a béžové tóny. Z tmavých odstínů je oblíbená černá, tmavě modrá a kardinálská červená.

Úloha podprsenek v mileneckém a manželském životě velmi důležitá, potvrzuje i fakt, že ženy za podprsenky určené pro "výjimečné chvíle" neváhají utratit nemalé částky, přestože předem vědí, že si jejich luxus užijí jen velmi krátkou chvíli.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/styl/287000-jak-zeny-ke-svym-podprsenkam-prisly.html

Balonková móda

11. října 2008 v 14:59 | Vaše Marcela
Balonkové umění

Několik designérů se sešlo a vytvořily originální modely z netradičních materiálů

z balonků.

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Modní střípky

14. srpna 2008 v 13:08 | Vaše Marcela
Módní policie
Pro ženy
Postavte se před odchodem z domova před velké zrcadlo a řekněte si, jestli se v tom, co máte na sobě, cítíte dobře a volně. Jakmile se bojíte, že budete muset celý den zatahovat břicho nebo schovávat nohy, něco je špatně.
Neexistuje špatné oblečení, jen špatná příležitost. Přesto je lepší dodržovat pár zákdních zásad obecného dobrého vkusu. Jak pro svůj vlastní pocit, tak kvůli okolí, které někdy kvůli odvážným jedincům dost trpí.
  • Dredy, gelem natužené vlasy do špiček, červeně obarvený pruh uprostřed hlavy, vyholené čtverečky přes celou lebku - tyhle extravagance je na čase odhodit s nástupem do prvního zaměstnání, pokud nebudete pracovat v baru nebo tetovacím studiu
Bikinymůžete doma na zahradě nosit třeba dostovky, ale na veřejné pláži nebo v plážové restauraci jen do doby, dokud to tělo dovolí.
* Piercing na místech, která nejsou vidět, je vaší věcí. Ale obočí nebo dolní ret proťaté šípem začnou být mírně trapné po čtyřicítce.
* Minisukně do práce nenoste ani v osmnácti. Mimo práci je to na vašem osobním vkusu. Jedno pravidlo ale platí - v zimě vám nesmí koukat zesílená část punčoch. To je trapas.
* Sportovní mikiny a trika patří zhruba od čtyřicítky jen na hřiště a na víkend
Pro muže
Móda je k mužům tolerantnější, proto dost často usínají na vavřínech. Jenže i oni v určitém věku z některých věcí ,vyrostou'. Pánové, šortky na veřejnosti odložte ve chvíli, kdy vaše nohy přestanou být zveřejnitelné.
Tepláky nejsou víkendovým městským oblečením. Ani na nákup do obchodního centra
Baseballové čepice už přestali nosit jako běžnou pokrývku hlavy i američtí venkovani. Následujte je.
Na džíny nejste staří nikdy - ale obepnuté nebo hodně rozdrbané noste jen tehdy, můžete-li si to dovolit
Pozor na vedlejší efekt krize středního věku. Sporťák a mladá holka vám slušet budou, ale image rebelského rockera nemusí vždy sednout. Kožená nebo džínová bunda, triko s logem Rolling Stones a boty koně vypadají na muži typu ,strejda' směšně. Tenisky, botasky a mikiny začněte pomalu odkládat po šedesátce. On i ten Robert Redford teď lépe vypadá v saku a polobotkách

Co mě zaujmulo

12. dubna 2008 v 21:36 | Vaše Marcela
Jak se šije podprsenka?

Na jednu podprsenku se spotřebuje asi 100 metrů nití a 1,5 metru krajky nebo jemného úpletu o šíři 16 cm. Málokdo si také spočítal, že se podprsenka skládá až z 30 dílů, jejichž sešití vyžaduje téměř 30 různých postupů na 10ti různých typech strojů. Výroba jedné podprsenky trvá přibližně 20 minut

Oblékněte se podle horoskopu

9. října 2007 v 20:02 | Vaše Marcela
Co vám sluší podle horoskopu

Beran -svoboda a pohodlí
V práci či doma se nejlépe cítí v pohodlném oblečení. Muži i ženy tohoto znamení, kteří si již našli svůj styl, se oblékají sportovně a mají rádi, když jim oblečení zvýrazňuje postavu. Na večer mají
rádi provokující toalety. Když si najdou vhodné oblečení, nosí ho roky. Tak to bylo i s Marlonem Brandem, který v dobách největší popularity chodil v úzkých kožených kalhotách a bundě. Mnohé generace nosily toto oblečení, považujíce ho za projev nezávislosti a svobody.
Býk -nemá rád sezónní hity
Nemá rád časté změny, šaty na jednu sezonu, ale dává přednost elegantnímu, kvalitnímu a drahému oblečení, které si dlouhou dobu zachovává pěkný vzhled. Pro ženy tohoto znamení jsou nejvhodnější
klasické kostýmy a pro muže kvalitní klasické obleky. Na volné dny oblečení z tvídu a flanelu. Nemají rádi umělé materiály, výborně se cítí v bavlně. Michelle Pfeifferová výborně reprezentuje znamení Býka, obléká se velmi žensky.
Blíženci -jsou rozmarní
Měnivou náladu Blíženců je vidět i na oblékání. Je to v pořádku -opravdu by se měli oblékat podle nálady. Mají vrozenou schopnost spojovat materiály různých druhů, barev a vzorů. Výborně si dokáží vybrat i doplňky. V "top oblečení" se cítí jako ryba ve vodě, mohou experimentovat a fantazírovat. Když jsou extravagantní, cítí se mladí. Marilyn Monreová se vyhýbala oblečení, ve kterém by vypadala staromódně. Měla ráda módu a sama ji tvořila.
Rak -svoboda a přirozenost
Rak by se měl vyhýbat oblečení, které poutá pozornost. Vybírá si věci sladěné, bez extravagantnosti. Dobře se cítí v tradičních i konvenčních oblecích. Pro ženy tohoto znamení je však jako stvořený rustikální a romantický styl. Při výběru oblečení mají nejednou dilema, zda si mají vybrat to, co se jim líbí (mají většinou rafinovaný vkus), anebo něco střízlivějšího. Měly by zůstat při tom druhém. Ginna Lollobrigida splňuje však oba aspekty tohoto znamení -vždyť si jen vzpomeňte na její půvabné postavy vesničanek a eleganci žen ze společnosti.
Lev -honosný lesk
Lva pronásleduje myšlenka, že by mohl vypadat tuctově. Obléká se proto tak, aby udělal dojem, "blýskl se". Výborně se cítí v drahém, luxusním oblečení, které ho odlišuje od davu. Bude se opravdu odlišovat, když bude nosit kvalitní materiály a pečlivě vybrané doplňky (šperky, pásky, kabelky, jehlice do kravaty, boty). Miluje zlatou barvu, dodává mu sebe jistotu. Muži mohou podlehnout extravagantním kravatám. Madoniny modely se staly legendárními. Každou její gramofonovou desku provází jiný styl, velmi "lví".
Panna- perfektní
Je známo, že Panny mají rády pořádek. Mají vrozený vkus a vždy se oblékají přiměřeně situaci. Zřídka si kupují syntetické látky. Elegantní kostýmy či obleky na nich vypadají velmi sexy. Na denní nošení jsou vhodné svetry, saka, džíny -ale všechno v dobré kvalitě. Jinak se budou cítit neupravené, a to je pro ně katastrofa. Podívejte se na Sophii Lorenovou- vzor diskrétní elegance. Její oblečení je však velmi funkční.
Váhy- malebně a neobyčejně
Váhy mají vrozený dobrý vkus, měly by se jím řídit. Když poslouchají svůj vnitřní hlas, bezchybně si vyberou správný odstín barev i střih. Skvěle vypadají ve věcech měkce ovíjejících postavu, z jemných materiálů, subtilních barev. Celek by měl působit romanticky. Catherine Deneuveová se obléká módně a rafinovaně. Ve všední den ji charakterizuje nedbalá elegance. Vypadá žensky ve večerních šatech i ve sportovním oblečení.
Štír -elektrizuje
To on určuje v módě pravidla hry. Je smělý ve výběru oblečení. Jeho oblečení má zdůrazňovat přirozený magnetismus a podmanivý půvab tohoto znamení. Nebojí se extravagance, výborně vypadá (pokud má dobrou postavu) v napodobeninách z kůže, rád skrývá svoje vševidoucí oči za černé brýle. Julie Robertsová vypadá ve filmech vždy sexy a současně žensky půvabně. Ve všední den se neobléká příliš efektně, ale pohodlně- i tak je svůdná.
Střelec- maximum za minimum
Oblečení Střelce musí být pohodlné, většinou si obléká, co mu přijde pod ruku. Svědčí mu sportovní styl. Proto i žena narozená v tomto znamení by měla mít ve skříni dostatek kalhot. Střelec se nemusí obávat odvážných barev- způsobí, že se bude cítit sám sebou.
Kozoroh- kvalita
Je to konzervativec, neměl by se proto pídit po módních novinkách a doplňcích. Měl by si vybírat klasické kvalitní obleky a kostýmy. Vaše barvy pro každý den jsou především odstíny šedé a hnědé, na večer samet, vlna. Pro ženy tohoto znamení jsou vhodné různé odstíny růžové a zlaté.
Vodnář- vždy svůj
Ze všech znamení zvěrokruhu má Vodnář nejindividuálnější postoj k módě. Nemá rád, když mu někdo říká, co si má obléci. Pokud se má cítit sám sebou, neměl by se řídit různými trendy, ale sám si určovat vzhled. Vodnáři jsou ale často v čele avantgardy módy. Překvapují také barevnými kombinacemi. Právě oni jsou adresáty nejsmělejších návrhů v módních žurnálech. Mia Farrowová se netrápí módními konvencemi, ani diktátem módy. Má dar spojovat prvky, které se napohled k sobě nehodí, ale každou kreací nosí půvabně.
Ryby -podle nálady
Ryby většinou nepřipisují velký význam svému vzhledu. Pro ně je nejdůležitější nitro člověka. Vzhled Ryb by proto měl odrážet stav duše. V tomto znamení se však rodí mnoho umělců a ti, jak víme, mají často netradiční vkus. Jejich oblečení často zdůrazňuje jejich vrozený magnetismus. Dobře se cítí v lesklých materiálech, muži často v šokujících růžových či tyrkysových sakách, kloboucích. Rybám se hodí i romantický styl. Velmi často se oblékají do měkkých látek, vlajících šatů. V jeden den mají rády živé barvy, v jiný hlubokou čerň. Liz Taylorová je typickou představitelkou tohoto znamení. S těžko definovatelným vkusem, nejednou nápadným oblečením a honosnými šperky, dokonale prezentuje náladovost Ryb.

Umělecké dílo na rukou

29. července 2007 v 11:54 | Vaše Marcela
Umělecké dílo na rukou Experimentální manikúra - lakům odzvonilo
V dnešní době nemusíte mít ruce upravené a nenápadné s monotónním lakem. Když své nehty svěříte do péče odborníka, výsledek může být překvapivě efektní. Na každém prstě totiž můžete mít doslova umělecké dílo.
Je to určitý exhibicionismus.
Výstřední manikúra je však podle odbornic na nehtový design velmi žádaná nejen při soutěžích. "Aplikují si ji ženy v důchodovém věku i patnáctileté dívky
Na trendech podle ní příliš nezáleží. "Moderní jsou romantické i exotické.
Tak co pořídíte si něco takového?

Co skrývají dámské kabelky

8. února 2007 v 22:00
Tajemství dámských kabelek
Klíče, peněženka, doklady, mobil. Tak tyhle nezbytnosti skrývá v kabelce bezesporu každá z nás. Ale co ty ostatní poklady?

Soudě podle toho, jak jsou některé kabelky nadité, se může zdát, že jejich majitelky v nich nosí vskutku zajímavé věci. A bez čeho by se dámy při odchodu z domu neobešly ani náhodou.


Simona, 24 let
Neudělám ani krok bez žvýkaček, papírových kapesníčků a digitálního diáře. V něm mám všechno, tedy telefonní seznam, plánovací kalendář, soupis pracovních schůzek a spoustu dalších informací. Nosím s sebou také vlhčené ubrousky, v teplých dnech jako jsou tyto jsou nenahraditelné! Stejně jako deodorant.

Jitka, 35 let
Jsem zvyklá s sebou tahat kapesní slovník angličtina-čeština, když mám chvíli čas, tak se mrknu na slovíčka, čeká mne státnice, takže si opakuji. A taky nosím, mimo jiné, rtěnku, korektor, deodorant a pudr. V tomhle horku spíš používám lesk na rty, ale to je v zásadě jedno. No a pochopitelně taky zrcátko.

Viktorie, 28 let
Samozřejmě nosím kapesník, mentolové bonbóny, kondomy. Léky proti alergii, protože mívám často alergickou rýmu a kýchám, a taky mp3 přehrávač. Většinou i nějaký ten časopis, abych se třeba v metru nenudila. Antiperspirant nebo malý parfém.

Hana, 39 let
Blok a propisku. Vhlčené ubrousky, deodorant a manikúru nebo alespoň pilník na nehty, nehty se mi totiž často lámou. Nevyjdu z domu bez nějaké sladkosti, nesnáším, když mě přepadne hlad a musím někde stát frontu na sušenku. Rtěnku nosím ve speciálním koženém pouzdře, které obsahuje i zrcátko, je to šikovná věc.

Karolína, 42 let
Deodorant, krém na ruce, protože se mi často vysušují, gumičku na vlasy, abych si je mohla v práci nebo při sportu stáhnout do culíku. Talisman pro štěstí, který mi dala dcera, a křížovky nebo sudoku. Když je chvilka času, tak luštím. Náhradní igelitovou tašku, když jdu na nákup, a malý penál, kde mám propisku, pravítko a tři pastelky.

Věra, 35 let
Zapomínám na kapesník, ale na co tedy nezapomínám nikdy, to jsou sluneční brýle, beru si je, i když je pod mrakem, často mi slzí oči. V kabelce mám i hydratační krém a slipové vložky. Nesmím zapomenout ani na léky, které pravidelně užívám.

Andrea, 22 let
Co mám v kabelce? Nepořádek a pokaždé něco jiného, její obsah měním hodně často, třeba i třikrát denně, ale pokaždé tam mám aspoň dva druhy žvýkaček, šminky a holicí strojek. Nesnáším chloupky na těle. Je to možná divné, ale jsem klidnější, když ho mám s sebou. Je to zvyk.

Móda pro každou ženu

6. února 2007 v 22:43 | Quelle
Móda pro ženy,které se chtějí líbit v každém věku sobě i svému okolí

Čas plesů a večírků

6. února 2007 v 9:56

Ples,večírek nebo jen posezení s přáteli,

staňte se tou nejkrásnější ozdobou večera.Nejenže se budete cítit sama krásnou, ale pohled na vás udělá radost všem kolem.
1. Jste pozvaná na velký a honosný večírek? Nebo se chystáte s přítelem či s přáteli na ples? Perfektní volbou budou pro vás tyto nádherné šaty v bordó barvě. Dokonalé budou, pokud je doplníte stříbrnými šperky. Pro osvěžení stačí jen jemný řetízek.
2. - 3.Chystáte se na slavnostní večeři, nebo jen chystáte posezení s rodinou v teple svého domova? Pro obě příležitosti se hodí tyto elegantní šaty na ramínka kolek krku. Extravagantní výstřih, štrasové zdobení a netradiční barva vás udělají nepřehlédnutelnou. Pokud vám ale v šatníku chybí "malé černé", můžete si tyto šaty pořídit také v černé barvě. Určitě se ve skříni nikdy dlouho "neohřejí", protože je budete používat při mnoha příležitostech.
4. Klasickými svátečními šaty jsou tyto šaty s hlubokým dekoltem. Černý satén dodá vaší postavě perfektní tvary. Prsní část si snadno přizpůsobíte nastavitelnými ramínky a do šatů vklouznete pomocí praktického zipu po straně šatů.
5. I když je zima, teplo domova vám nebude bránit obléct si k štědrovečerní večeři tento nádherný model topu bez rukávů. Možná že se nerada oblékáte do slavnostních šatů. Stačí však třeba i jen džíny doplnit tímto lehkým splývavým žoržetovým topem a všední den se promění ve sváteční.

Co nepatří k pravé dámě

5. ledna 2007 v 10:19 | časopis pro ženy

Sedm věcí, které nepatří k pravé dámě

Víme, co se nehodí k dámě. Pokud máte nějaké pochyby, co ještě můžete a kdy už budete vypadat ordinérně přečtěte si tento článek. Uvidíte, že až půjdete na návštěvu ,nebudou moci udělat nic jiného, než vás pochválit - pokud dodržíte náš návod.

Melírované vlasy

Jste blondýna nebo bruneta? Melírování o proužky byly moderní ještě před 10 lety. A vězte, zdaleka ne všichni muži dávají přednost blondýnám. Pokud jste majitelkou nádherných černých nebo kaštanových vlasů, vaše originalita příjemně potěší zrak. Být blondýnkou je asi zajímavější, ale většina obyvatelů planety mají tmavé vlasy. Kromě toho, rozhlédněte se ve svém okolí, kolik blondýnek je mezi vašimi kamarádkami? Pokud většina, je čas obarvit se na brunetu!

Masivní šperky

Velké náušnice ve tvaru kruhů - atribut obrazu každé opravdové cikánky. Jestli jste cikánka, pak je vše v pořádku. Popularita takových náušnic vzbuzuje údiv. Možná je to tím, že opticky zmenší hlavu. Ale v kombinaci s tetováním, piercingem a odbarvenými vlasy vás nikdo nebude považovat za pravou dámu a to ani ve tmavém pokoji bez oken.

Vyčnívající kalhotky

Budeme se přít o to, že kousek kalhotek (zejména "string"), vykukující zpod kalhot, může vypadat velmi eroticky. Ale pouze v případě, že jste majitelkou dokonalé postavy. Avšak podobná "ležérnost" nemusí vyvolat u mužů obdivné záchvaty, jestliže kyprý zadek tělnaté slečny doslova vypadává z džínů.! Hodně lidí napadá, proč většina takto oděných slečen procházejí ulicemi s kamennou tváří. Odhalíme vám tajemství. Jedna půlka se snaží tímto způsobem zažehnat již v zárodku možné dvojsmyslné návrhy od kolemjdoucích zástupců "silného" pohlaví a druhá půlka, naopak, je naštvaná, protože jaksi nikdo je s podobnými návrhy neoslovuje! A co, kdyby jste se takto objevily v zaměstnání? Okamžitě vyvoláte u odpor.
Příliš tenké obočí anebo jejich úplná depilace
Úprava obočí pomůže zvýraznit váš obličej, ale nesmí se s tím přehnat. Některé ženy při vytrhávání přebytečných chloupků jakoby se neuměly včas zastavit a výsledkem je naprosto ztenčené sotva viditelné obočí. Některé jdou ještě dál a dokonce si vlastní obočí naprosto zničí depilací a pak si je udělají tužkou nebo permanentním tetováním. A výsledek? Vypadají jako klaun. A co může být hezčí, než vlastní obočí?

Vulgární řeč

Určitě se najdou muži, kteří vám řeknou, jak jste "cool" dívka, a že umíte tak vulgárně a sprostě nadávat. Ale pozor! Muži vám sotva řeknou, co si myslí doopravdy. Vulgární řeč svědčí o nedostatečném sebevědomí, o nízké kultuře osoby a rozhodně nesluší nám, ženám. Nemůžeme pak chtít od našich protějšků, aby se k nám chovali jako praví džentlmeni a naši ochránci.

Nadměrné pití alkoholu

Opít se do prasečího křiku, bezdůvodně se řehtat a padat z nohou uprostřed chodníku může být zábavné, pokud jste aktérkou. Pozorovat to všechno - to už není tak zajímavé. Ba co víc, vypadá to naprosto hnusně.

Tetování

Asi před 10 lety tato ozdoba na tělo nějakým zázrakem se dostala do módy. Slečny, které bychom teoreticky mohli zařadit ke kategorii "Nižší střední třídy", si zamilovaly tetování a začali jej nanášet na nejexotičtější místa svého těla. Bohužel, narozdíl od ošklivé obuvi, v poslední době také populární, tattoo nemůžete nechat v "sekáči" a zapomenout ne něj jako na zlý sen.
A na závěr: nevěřte nikomu, kdo by vám doporučoval pravý opak toho, o čemž jste se právě dočetla. Zůstaňte sama sebou, přirozená, veselá a přátelská. Mějte osud ve svých rukou.
Opět soutěžím o nejlepší blog tak jestli se vám tady líbí tak měpodpořteZde pod číslem 42http://blbinkysrandicky.blog.cz/0612/soutez-o-nej-blog-roku-2007
 
 

Reklama


Děkuji za návštěvu a přijďte zas