Pro ženy

15. prosince 2012 v 21:51 |  Móda a styl


Jak ženy k podprsenkám přišly

V tom, kde, kdy a za jakých okolností vznikla první předchůdkyně současné podprsenky, není zcela jasno a historek na toto téma je více. Nedávné archeologické nálezy na území Rakouska ukazují, že první podprsenky mohly ženy nosit už před 600 lety.

Asi nejznámější historka, která se váže ke vzniku tohoto typu prádla, se pojí s Mary Phelps Jacobsovou, která se chystala na ples a odmítla si pod své lehké šaty obléknout korzet, a tak si vyrobila horní díl spodního prádla ze dvou kapesníčků a jedné stuhy.

Tuto narychlo vyrobenou část spodního prádla si Mary nechtěla nechat pouze pro sebe, nejprve se pokoušela ji vyrábět sama, ale posléze patent na výrobek za 1500 dolarů přenechala firmě Warner Brothers Corser Company. Bratři Warnerové se ukázali jako velmi zruční obchodníci, začali podprsenky vyrábět a prodávat ve velkém a zisk v řádu mnoha miliónů na sebe nenechal dlouho čekat.


V součastné době značka Victoria's Secret vyrobila jednu z nejdražších podprsenek, vytvořenou z bílého zlata a posázenou 22 rubíny a 2900 brilianty, jejíž cena byla téměř 12,5 miliónu dolarů.

Výrobci stále hledají nové střihy a nové barevné kombinace, jsou mezi podprsenkami stálice, po kterých ženy dlouhodobě sahají s neomylnou jistotou. "Z barev jsou stále nejoblíbenější bílé, smetanové a béžové tóny. Z tmavých odstínů je oblíbená černá, tmavě modrá a kardinálská červená.

Úloha podprsenek v mileneckém a manželském životě velmi důležitá, potvrzuje i fakt, že ženy za podprsenky určené pro "výjimečné chvíle" neváhají utratit nemalé částky, přestože předem vědí, že si jejich luxus užijí jen velmi krátkou chvíli.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/styl/287000-jak-zeny-ke-svym-podprsenkam-prisly.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas