Co ještě nevíme o svíčkách

13. srpna 2012 v 15:10 |  Rady pro každého
Když svíčka krásně voní

Vonné svíčky jsou v podstatě dvojího druhu. První jsou vyrobené z přírodního aromatického materiálu, především z včelího vosku, který voní medem sám o sobě a pokud hoří, je vůně ještě intenzivnější. Druhá alternativa vzniká přidáním parfému nebo esence při výrobě svíčky. Množství vůně by mělo představovat zhruba 5 procent celkové hmoty svíčky.
Jak k uvolňování aroma dochází? Přirozené je odpařování vůně vlivem vysoké teploty při hoření. Proto by měl být parfémován pouze okraj svíčky, nikoli její jádro, které je v přímém kontaktu s ohněm a hoří.
Všechny zapálené svíčky mají schopnost částečně pohlcovat pachy a cigaretový kouř. Kvalitní vonná svíčka ovšem pohlcuje pachy i tehdy, když nehoří. Výběr esencí a vůní je velký, některé mají dokonce speciální určení- například proti tabáku, proti komárům apod. Záleží na typu, kvalitě a množství esence ve svíčce.
Vybrat si tu pravou vůni není jen tak... V dnešní době jsou oblíbené zejména bergamot, jasmín, meduňka a šalvěj, které mají schopnost navodit vnitřní harmonii a pohodu. A kdo by nepotřeboval být stále usměvavý, že?
Heřmánek, med nebo levandule dokáží zmírnit nervozitu, podrážděnost, odehnat do nenávratna černé myšlenky a zlepšit náladu.
Pokud se v práci špatně koncentrujete nebo se nemůžete soustředit na učení, zkuste si večer doma zapálit svíčku s vůní borovice, cedru, citrusových plodů, máty peprné, eukalyptu, meduňky či rozmarýnu.
Proti psychickéúnavě, malátnosti a ospalosti po vyčerpávajícím dni vám může pomoci aroma levandule, máty a rozmarýnu.
Hojně vyhledávanými vůněmi jsou také jalovec a vanilka, které pomáhají proti každodennímu stresu a nervozitě.
Vonné svíčky dokáží také zmírnit některé zdravotní obtíže. Například při chřipce a nachlazení vám uleví vůně borovice, cypřiše, levandule, máty a skořice, když vás bolí v krku, zkuste si zapálit svíčku s vůníšalvěje nebo jasmínu. Na bolest hlavy platí jemné aroma eukalyptu a levandule.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas