Srpen 2012

Ozdobné papíry

30. srpna 2012 v 8:33 Ozdobné papíry
Ráda tvořím,ráda si hraju s obrázky tak opět něco z mé tvorby ozdobné papíry

Spořivé praní

26. srpna 2012 v 22:26 Rady pro každého
Spořivé praní
1. Prášek na pečení i praní
Fleky, pot, pach - všechno tohle musí během jednoho pracího cyklu z oblečení zmizet, a navíc se očekává, že při tom bílé košile či povlečení nezažloutnou. Stejné výsledky jako několik chemických přípravků má i obyčejná jedlá soda či prášek na pečení (ten je o něco agresivnější). Platí o nich, že dobře rozpouštějí tuk, zbavují tak oblečení skvrn, kromě toho ho dezinfikují, bělí, a ještě se postarají o dobro vaší pračky, neboť změkčují vodu. Na jednu pračku vám stačí jeden sáček

2. Citron vybělí a ještě provoní

Sníte-li o zářivě bílém prádle jako z reklamy, nezapomeňte se při nákupu zastavit v oddělení ovoce. Výborné bělicí účinky při běžném praní má totiž obyčejný citron. Platí, že na jednu pračku přidáváte sto mililitrů citronové šťávy.
Ale pozor! Že dáváte do praní potraviny, ještě neznamená, že by soda, citron či ocet byly vhodné pro všechny. "Opatrní by v tomto měli být rodiče malých alergiků, protože automaticky neplatí, že když vám něco neškodí v malých dávkách uvnitř, bude vám to dělat dobře i zvenku,
3. Plátky citronu a horká voda dokážou zázraky
Mrzí vás, že jste tyto rady nečetli dříve, protože kdysi bílé záclony už jsou šedivé a povlečení zažloutlé? Citron vás zachrání i v případě zašlých skvrn, jen je mu k tomu třeba vytvořit lepší podmínky. Napusťte do lavoru či vany horkou vodu, jestliže to tkanina snese, dokonce můžete být i vroucí, a přidejte citron i dva - podle množství prádla a vody - tentokrát ovšem nakrájený na plátky. Nechejte působit několik hodin. Pak znovu vyperte.
4. Ocet mají miminka ráda
Máte pocit, že vaše děti i celá rodina si zaslouží dokonalou čistotu, a tak dezinfikujete dětské i spodní prádlo vyvařováním, čímž ho ničíte, a ještě vyhazujete peníze za elektřinu? Přitom existuje řešení, které je levnější, šetrnější k prádlu, a podle některých tvrzení i účinnější. Na závěr praní přidejte ocet, množství odpovídající půlce nádržky na aviváž zcela stačí! Nemusíte se bát ani zápachu octa. Nejenže ho v tomto množství skoro cítit nebudete, navíc má tu vlastnost, že jakmile prádlo uschne, není cítit vůbec.
5. Bílý ocet - ideální přítel bílého prádla
Pokud chcete své prádlo nejen vydezinfikovat, ale i vybělit a mít ho měkké, jak očekáváte od aviváže, stačí mít doma připravený místo obyčejného octa ten bílý. Jde o vinný ocet a litr pořídíte za méně než čtyřicet korun. Přidejte ho místo aviváže.

6. Ocet funguje i na barvě

Máte pocit, že se zde neustále řeší prádlo bílé, když vy perete hlavně barevné a nechcete, aby vybledlo? I k fixaci barvy pomůže obyčejný ocet. Uvádí se, že deset polévkových lžic by mělo zabránit tomu, aby se barva vymývala a věci bledly.

7. Mýdlo s jelenem!

Pokud máte pocit, že potraviny a ochucovadla přece jen nejsou na praní ideální, máte ještě jednu možnost, a to jsou čistě přírodní mýdla nebo mýdlové hoblinky, které se ve vodě lépe rozpouštějí, takže se do rychle vytvořené mýdlové vody dá prádlo nechat odmočit.

Jen tak

22. srpna 2012 v 23:11 Básně,Citáty,Láska
Příroda přikázala ženě "buď krásnou, můžeš-li, chytrou, chceš-li, moudrou a uvážlivou však musíš být neustále.".
Pěkný den Vám přeje Marcela

Barvení v photofiltru

16. srpna 2012 v 21:17 Moje tvorba PF
Hra s barvičkami - colorizace v photofiltru studioDomažlice

16. srpna 2012 v 12:00 Moje cestování
Domažlice
Krásné městečko proslulé historií, povídkami a písničkami takto město zachytil můj fotoaparát.

Když svíčku daruješ

14. srpna 2012 v 15:02 Rady pro každého
Dárek na míru

Svíčka je také dobrým dárkem, kterým rozhodně nic nezkazíte a obdarovaný ji obvykle ocení. Víte, že barvu darované svíčky můžete vybrat na míru podle data narození?
Lidem narozeným ve znamení

Berana prospějete jednoduchou svíčkou v odstínu lila, aby je ochránila proti všemu zlému.

Býkům se docela určitě zavděčíte červenou až rudou mohutnou svící, protože láska, vášeň a sex, to je jejich parketa.

Blížencům se bude líbit zlatá, bohatě zdobená svíčka, jelikož potřebují více než kdokoli jiný duševní rovnováhu a štěstí.

Rakům přijde vhod několik malých jasně oranžových kousků, nejlépe ve tvaru květu, ovoce, zvířátka nebo mušličky.

Lev nikdy nepohrdne nepřehlédnutelnou, ale vkusnou zářivěžlutou svící, která mu bude připomínat letní slunce a jeho příbytek spolehlivě rozzáří.

Panny bývají velice vitální a přirození, a proto jim sedí zelená barva ve všech svých odstínech od zemitě tmavých až po světle hráškovou.

Váhy potěšíte nepříliš extravagantní modrou svíčkou, protože právě ony potřebují dost často zklidnit a odpočívat - a na to je modrá více než dobrá.

Štírovi kápnete do noty velkou šedou svící, klidně i zdobenou černými a bílými pruhy nebo ornamenty.

Do vkusuStřelce se spolehlivě trefíte tyrkysovými svíčkami různých velikostí a tvarů. Vysvětlení je nasnadě: mírní totiž následky přílišného pracovního vypětí, kterým je Střelec pověstný.

Kozorozi mají rádi ve všem pořádek, a možná právě proto se k nim hodí prostá hnědá svíce.

Vodnář rozhodně nepohrdne veskrze originální a unikátní fialovou svící, protože podvědomě cítí, že potřebuje její ochranné magické kouzlo.

Ryby bývají velice citlivé bytosti, které dávají přednost jednoduchosti, a proto čistě bílá svíce je potěší nejvíc. Navíc se doma potřebují cítit volně a svobodně.Co ještě nevíme o svíčkách

13. srpna 2012 v 15:10 Rady pro každého
Když svíčka krásně voní

Vonné svíčky jsou v podstatě dvojího druhu. První jsou vyrobené z přírodního aromatického materiálu, především z včelího vosku, který voní medem sám o sobě a pokud hoří, je vůně ještě intenzivnější. Druhá alternativa vzniká přidáním parfému nebo esence při výrobě svíčky. Množství vůně by mělo představovat zhruba 5 procent celkové hmoty svíčky.
Jak k uvolňování aroma dochází? Přirozené je odpařování vůně vlivem vysoké teploty při hoření. Proto by měl být parfémován pouze okraj svíčky, nikoli její jádro, které je v přímém kontaktu s ohněm a hoří.
Všechny zapálené svíčky mají schopnost částečně pohlcovat pachy a cigaretový kouř. Kvalitní vonná svíčka ovšem pohlcuje pachy i tehdy, když nehoří. Výběr esencí a vůní je velký, některé mají dokonce speciální určení- například proti tabáku, proti komárům apod. Záleží na typu, kvalitě a množství esence ve svíčce.
Vybrat si tu pravou vůni není jen tak... V dnešní době jsou oblíbené zejména bergamot, jasmín, meduňka a šalvěj, které mají schopnost navodit vnitřní harmonii a pohodu. A kdo by nepotřeboval být stále usměvavý, že?
Heřmánek, med nebo levandule dokáží zmírnit nervozitu, podrážděnost, odehnat do nenávratna černé myšlenky a zlepšit náladu.
Pokud se v práci špatně koncentrujete nebo se nemůžete soustředit na učení, zkuste si večer doma zapálit svíčku s vůní borovice, cedru, citrusových plodů, máty peprné, eukalyptu, meduňky či rozmarýnu.
Proti psychickéúnavě, malátnosti a ospalosti po vyčerpávajícím dni vám může pomoci aroma levandule, máty a rozmarýnu.
Hojně vyhledávanými vůněmi jsou také jalovec a vanilka, které pomáhají proti každodennímu stresu a nervozitě.
Vonné svíčky dokáží také zmírnit některé zdravotní obtíže. Například při chřipce a nachlazení vám uleví vůně borovice, cypřiše, levandule, máty a skořice, když vás bolí v krku, zkuste si zapálit svíčku s vůníšalvěje nebo jasmínu. Na bolest hlavy platí jemné aroma eukalyptu a levandule.Tajemství magických svíček

11. srpna 2012 v 20:23 Rady pro každého

Magie barevných svíček
Při chvilkách příjemných večerů ať letních při posezení venku pod širým nebem nebo při dlouhých podzimních a zimních večerech přináší plamínek svíčky radost. Patří právě tak k intimní večeři ve dvou jako k posezení s přáteli, ale i k osamělé četbě krásného románu.

Svíčky nemusí sloužit jen jako působivá dekorace. Jsou spojené s dávnými obřady všech náboženství světa, ale také s magickými rituály, kouzlením a čarodějnictvím. Zlou černou magii ponechme stranou - jde přece o to, aby nám světlo svíčky přinášelo pohodu, usmíření a šířilo pozitivní city.
Až budete vybírat svíčku, pamatujte, že:
  • bílá má vliv na očistu prostoru, těla i duše. Zosobňuje čistotu, oduševnělost, štědrost, respekt, nevinnost, celistvost.
  • černá patří k očistě vleklých a vážných problémů. Představuje spodní energii, nepřízeň, ztrátu, ale také ochranu proti zlu, protože ruší účinky černé magie.
  • červená se hodíkmilostným rituálům, k nalezení nebo návratu partnera. Vyjadřuje život, lásku, sex, energii, sílu, zdraví, sílu mysli, vitalitu a odvahu.
  • růžová souvisí s navazováním přátelství a získání vlivu v rodinném kruhu. Představuje náklonnost, lásku, důstojnost, duchovní probuzení, nesobeckost, vůdcovství a diplomacii.
  • oranžová slouží kpodpoře radosti. Skrývá v sobě nadšení, přátelství, atraktivitu, sebeovládání, intelekt a umění organizace.
  • žlutá posiluje sebevědomí a odhodlání, pomáhá obnovit chuť do života. Nabízí poznání univerzální lásky, rozvíjí kreativitu, přináší inspiraci, povzbuzuje aktivitu a probouzí z netečnosti.
  • zelená se využívá pro rituály spojené s prosperitou a získáním financí. Představuje totiž stabilitu, hojnost, štědrost a úspěch, ale také fyzickou zdatnost a zdraví.
  • modrá probouzí upřímnost, psychickou pohodu, koncentraci, moudrost, trpělivost a harmonii. Vybízí k nastolení klidu, utišení hádek a nedorozumění. Představuje pravdu, zdraví, inspiraci, moudrost, loajalitu, laskavost a dokonce i nesmrtelnost.
  • fialová je vhodná k nabytí psychické stability a vzájemné tolerance mezi lidmi. Představuje ambice, idealismus, moudrost, sílu, pozitivní vývoj, nezávislost, ochranu, hrdost a důstojnost.
  • hnědá poslouží při hledání čehokoliv ztraceného, k obnovení potence, vášně a vůle. Přináší úspěch v jakémkoliv podnikání. Představuje rovnováhu, koncentraci, rozhodnost, telepatickou sílu, učenost, intuici a také spořivost.
Chvíli přemýšlejte, jakou svíčku zapálíte při slavnostní večeři ve dvou. Zdálo by se, že zaručená bude červená, jenže co když se právě necítí nejlépe a chcete ho povzbudit? Pak bude rozhodně lepší svíčka žlutá, někdy dokonce i hnědá. Zelenou darujte svému finančnímu poradci, růžovou zapalte na setkání s kolegy ze zaměstnání, případně při návštěvě tchyně. A až se budete trápit nad studijním materiálem nebo složitým projektem, nezapomeňte na světlo modré svíčky.
Jestliže ale máte ráda jen jednoduché "čajové" svíčky, umístěte je aspoň do správné barvy kalíšku. Prý to stačí, říká se v tajemných knihách...Děkuji za návštěvu a přijďte zas