Červen 2012

Tajemství stromů

16. června 2012 v 13:51 Rady pro každého


Tajemství stromů
Lípa
Lípa byla pro člověka vždy stromem lásky a mladosti, její listy svým tvarem dokonce připomínají srdce. Pod lipovou korunou si dávali schůzky zamilovaní a často do kůry kmene zvěčnili svá tajemství.
Mnozí dokonce věřili, že lípa je jediný strom, do kterého nikdy neudeří blesk.

Kaštan Pod kaštanem lidé vždy rádi odpočívali a čerpali jeho energii. S oblibou ho vysazovali na venkovských návsích a kolem jeho kmene sičasto postavili lavičku.
Kaštan je také známý jako posel míru. Jeho uklidňující a uvolňující vibrace nám zprostředkovávají moudrost a hlubokou radost. Uklidňuje nervy a umožňuje blahodárný spánek. Jeho plody jsou považované a používané už roky jako talismany.

Dub
Zvláštní význam lidé přikládali stromům, které pamatují několik staletí. Například dub se může dožít až 1300 let.
Duby byli odnepaměti uctívané jako posvátné stromy. Kelti a Slované je uctívali a když potřebovali poradit v důležitých věcech, usínali v jejich stínech s vírou, že jim duby zašlou prorocký sen a pomohou jim rozhodnout se.

Smrk
Stromy mohou člověku dávat i hudbu. Pomalu rostoucí horské smrky mají to nejlepší dřevo pro výrobu kvalitních houslí.
Smrk také obsahuje velké množství léčebného magnetismu. Jehličí smrku obsahuje léčivé éterické oleje a množství vitamínu C.

Bříza
Bříza byla vždy spojována s mládím a plodností. Proto chlapci stavěli svým vyvoleným pod okny právě březové májky.
Bříza dokáže také navrátit klid, podpořit vaši sebedůvěru, například i při navazování vztahů. Pokud patříte mezi melancholiky, vyhlédněte si ve svém okolí břízu, zažeňte s ní pesimismus a přivolejte si dobrou náladu.Děkuji za návštěvu a přijďte zas