Říjen 2007

Masáže pro zdraví i krásu

31. října 2007 v 11:23 | Vaše Marcela |  Něco pro zdraví
Každá žena by si měla jednou za čas nalézt chvilku sama pro sebe a vyrazit na několik dní za relaxací, kde se zbaví stresu, zregeneruje tělo, nabere novou energii či zkrášlí sebe samu.
Mezi nejoblíbenější patří masáže
od klasických přes masáže s lávovými kameny, až po thajské a antistresové.
Aroma masáž
se provádí jemnými táhlými pohyby a postupně se při ní odbourává stres a vnitřní napětí. Aromatické vůně blahodárně působí na nervy, uvolňují mysl a působí tak na celý organismus. Aromamasáže mají relaxační a povzbuzující účinek.
Antistresová masáž
je masáž celého těla, kdy se masér zaměřuje především na partie obličeje a hlavy. Tyto hloubkové masáže opět napomáhají odbourávání nahromaděného stresu a napětí.
Při klasické masáži
jsou používány techniky a hmaty, zaměřené na odbourávání bolesti, únavy a napětí svalů a podkožní tkáně. Používají se především třecí, hnětací a vibrační hmaty. Klasická masáž je vhodná pro všechny se špatným držením zad, bolavými zády či šíjí.
Ruská masáž
patří mezi silovější druhy. Lze ji přirovnat k masážím sportovního druhu. Dochází zde k rozproudění lymfy, a k urychlení odbourávání škodlivin z tkání, což prospívá celému organismu. Je velmi účinná proti celulitidě.
Čokoládová masaž
Masáž horkou čokoládou si mohou užít všichni ti, kteří potřebují akutně zlikvidovat dlouhodobě nashromážděný stres a únavu.
Kromě toho, že čokoláda vyhlazuje pokožku, má tedy omlazující účinky, působí také proti celulitidě a poradí si i s usazenými toxickými látkami pod kůží.
Čokoláda totiž obsahuje antioxidanty, které posilují imunitní systém, tudíž čokoládový zábal vám rozhodně zlepší náladu. Tu by sice vylepšila i zkonzumovaná tabulka čokolády, ale když počítáte kila, čokoládová masáž rozhodně neuškodí vašim štíhlým a ladným liniím.

Po čokoládě zmizí únava
Pokud nechcete masáž zkuste čokoládovou koupel účinek bude stejný
Domácí koupel
Doma si můžeme smíchat čtyři lžíce kakaového prášku s jedním kelímkem smetany a nalít tuto směs do koupele. Pokožka vašeho těla si pochutná, vám se vyplaví z nádherné vůně endorfiny a na těle nenabude ani gram tuku.

Bylinkami proti podzimním depresím

31. října 2007 v 11:02 | Vaše Marcela |  Něco pro zdraví
Hoďte melancholii za hlavu
"K podzimnímu chmutnému počasí patří i melancholické nálady, lítostivost a deprese. Je to způsobeno hlavně tím, že se den zkracuje a sluníčko už přestává mít sílu. I proti těmto neduhům si můžeme pomoci vůněmi rostlin. Chmury zahání levandule, bergamot, meduňka, vanilka, růže, tymián. Používáme je do aromalampy, do koupelí či masáží."
Vhodné vůně pro podzimní neduhy
Borovice
Éterický olej z borovice přirozeným způsobem vlastní obranyschopnost organismu. Její pryskyřičná vůně dodává tělu sebedůvěru a celkově harmonizuje organismus a zklidňuje. Příznivě působí na dýchací systém, poněvadž usnadňuje vykašlávání, při rýmě uvolňuje ucpané nosní dutiny. Je vědecky dokázáno, že prostředí borovicových hájů dokonce pomáhá při léčbě tuberkolózy. Vůně borovice příjemně a dokonale osvěžuje a dezinfikuje vzduch a působí i jako replent proti nežádoucímu hmyzu. Použijeme-li ji do rostlinného oleje k masáži (na jednu polévkovou lžíci olivového, mandlového, lněného či sezamového oleje dáváme dvě až tři kapky éterického oleje), výborně uvolní ztuhlé a namožené svalstvo.


Šalvěj
Šalvěj má lehkou květinovou vůni s nádechem koření a letního ovoce. Působí protizánětlivě, protiplísňově a antibakteriálně. Dále posiluje paměť, přináší inspiraci. Při pocitech tělesného či duševního napětí pomáhá "vyčistit mysl" a k následnému uvolnění. Osvědčila se jako dobrý pomocník při průduškových problémech, rýmě, nepravidelné menstruaci, otocích a žaludečních potížích. Šalvěj se používá obyčejně jenom k inhalacím a jako koření v kuchyni. Není vhodná při epilepsii, v těhotenství a po dobu kojení.
Eukalyptus
Eukalyptus je snad nejlepším prostředkem k dezinfekci. Podporuje vlastní obranyschopnost organismu, má obrovské antibakteriální, protivirově a protiplísňové účinky. Uklidňuje, hojí, pomáhá dezinfikovat a následně zacelovat rány. Ulevuje při chřipce, nachlazení, zánětech, rýmě, usnadňuje vykašlávání, uvolňuje nosní dutiny, zmírňuje bolesti v krku, zpříjemňuje dýchání, snižuje horečku a proto si získal název "horečkový strom". Osvěžuje a dezinfikuje vzduch, můžeme jej použít i jako repelent. Eukalyptus používáme k ihalacím do aromalamp, k masážím, koupelím.

Yzop
Yzop posiluje imunitní systém, působí antibakteriálně a protivirově. Osvědčuje se při bronchitidách, bolestech v krku a kašli. Dále podporuje chuť k jídlu, napomáhá trávení, působí proti nadýmání a křečím, urychluje hojení ran. Yzop je nejrozšířenější rituální rostlinou, přináší moudrost, inspiraci, čistou mysl a duchovní očistu. Jeho vůněcelkově harmonizuje, zlepšuje koncentracim vnímání a myšlení. Uvolňuje napětí, úzkosti a deprese, působí i afrodiziakálně. Yzop používáme k inhalacím, do koupelí, k masážím.

K zamyšlení

18. října 2007 v 10:56 | Vaše Marcela |  Čtení k ranní kávě
Malé světlo

Nedávno si náš syn, který má pět let, hrál dlouho na dvoře. Už se setmělo, ale on tam stále něco kutil. Najednou se rozběhl a křičí:

"Tati, podívej... podívej, co mám! Nesu světlo!"

Přiběhl ke mně a opatrně pootevřel své malé dlaně, aby mi ukázal, co chytil. Měl tam svatojánskou mušku, která nádherně svítila. Po dlouhém vysvětlování se mi podařilo přesvědčit ho, že jestli z toho světélka má mít radost více lidí, pak ho musí pustit, dát mu svobodu a nedržet ho v rukách. Nakonec velmi neochotně otevřel dlaně a svatojánská muška vylítla, aby zasvítila na tmavé obloze.

I když už byla dávno pryč, jeho malé prstíky stále trochu "zářily". Některé ze "žlutých paprsků" světla se přichytily i na ně. Měl z toho takovou radost, že volal:

"Podívej, tati! Když neseš světlo, něco z něho se přichytí i na tobě!"

Jak by to na světě vypadalo?
Jak by to na světě vypadalo, kdybychom vymazali ze slovníku slovo "odpuštění"? Kdyby to slovo, ten čin, který je tím míněn, už nepatřil ke zkušenostem každého z nás?
Kdyby viníci museli zůstat vinni?
Kdyby každý se svým selháním zůstal odkázán sám na sebe?
Kdyby platila pouze odplata a nikoliv odpuštění?
Jak by to pak vypadalo?

Dobré rady pro dobré vztahy

Dávej si pozor na jazyk. Nejprve mysli, potom mluv.
Pokud jde o sliby, buď velmi opatrný. Dodrž to, co jsi slíbil.
Nikdy nepromarni příležitost říci laskavé slovo.
Zajímej se o jiné - o jejich zájmy, starosti i radosti.
Buď radostný, netrap se malými neúspěchy a zklamáními.
Buď ochotný o věcech diskutovat, ale nehádej se. Nebuď přitom mrzutý.
Nenechej se znechutit pomluvami.
Buď citlivý k pocitům jiných.
Nevěnuj pozornost zlomyslným poznámkám o tobě. Žij tak, aby jim nikdo nevěřil

Přátelství nade vše

18. října 2007 v 9:53 | Vaše Marcela |  Básně,Citáty,Láska

I takovéto přátelství může vzniknout

Kdo je to přítel? Jedna duše ve dvou tělech.........
Ne přírodě poroučet, přírodu poslouchat!
Jedině příroda ví, co chce... nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk.
Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání.
To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.
Příroda je soběstačná.

Oblékněte se podle horoskopu

9. října 2007 v 20:02 | Vaše Marcela |  Móda a styl
Co vám sluší podle horoskopu

Beran -svoboda a pohodlí
V práci či doma se nejlépe cítí v pohodlném oblečení. Muži i ženy tohoto znamení, kteří si již našli svůj styl, se oblékají sportovně a mají rádi, když jim oblečení zvýrazňuje postavu. Na večer mají
rádi provokující toalety. Když si najdou vhodné oblečení, nosí ho roky. Tak to bylo i s Marlonem Brandem, který v dobách největší popularity chodil v úzkých kožených kalhotách a bundě. Mnohé generace nosily toto oblečení, považujíce ho za projev nezávislosti a svobody.
Býk -nemá rád sezónní hity
Nemá rád časté změny, šaty na jednu sezonu, ale dává přednost elegantnímu, kvalitnímu a drahému oblečení, které si dlouhou dobu zachovává pěkný vzhled. Pro ženy tohoto znamení jsou nejvhodnější
klasické kostýmy a pro muže kvalitní klasické obleky. Na volné dny oblečení z tvídu a flanelu. Nemají rádi umělé materiály, výborně se cítí v bavlně. Michelle Pfeifferová výborně reprezentuje znamení Býka, obléká se velmi žensky.
Blíženci -jsou rozmarní
Měnivou náladu Blíženců je vidět i na oblékání. Je to v pořádku -opravdu by se měli oblékat podle nálady. Mají vrozenou schopnost spojovat materiály různých druhů, barev a vzorů. Výborně si dokáží vybrat i doplňky. V "top oblečení" se cítí jako ryba ve vodě, mohou experimentovat a fantazírovat. Když jsou extravagantní, cítí se mladí. Marilyn Monreová se vyhýbala oblečení, ve kterém by vypadala staromódně. Měla ráda módu a sama ji tvořila.
Rak -svoboda a přirozenost
Rak by se měl vyhýbat oblečení, které poutá pozornost. Vybírá si věci sladěné, bez extravagantnosti. Dobře se cítí v tradičních i konvenčních oblecích. Pro ženy tohoto znamení je však jako stvořený rustikální a romantický styl. Při výběru oblečení mají nejednou dilema, zda si mají vybrat to, co se jim líbí (mají většinou rafinovaný vkus), anebo něco střízlivějšího. Měly by zůstat při tom druhém. Ginna Lollobrigida splňuje však oba aspekty tohoto znamení -vždyť si jen vzpomeňte na její půvabné postavy vesničanek a eleganci žen ze společnosti.
Lev -honosný lesk
Lva pronásleduje myšlenka, že by mohl vypadat tuctově. Obléká se proto tak, aby udělal dojem, "blýskl se". Výborně se cítí v drahém, luxusním oblečení, které ho odlišuje od davu. Bude se opravdu odlišovat, když bude nosit kvalitní materiály a pečlivě vybrané doplňky (šperky, pásky, kabelky, jehlice do kravaty, boty). Miluje zlatou barvu, dodává mu sebe jistotu. Muži mohou podlehnout extravagantním kravatám. Madoniny modely se staly legendárními. Každou její gramofonovou desku provází jiný styl, velmi "lví".
Panna- perfektní
Je známo, že Panny mají rády pořádek. Mají vrozený vkus a vždy se oblékají přiměřeně situaci. Zřídka si kupují syntetické látky. Elegantní kostýmy či obleky na nich vypadají velmi sexy. Na denní nošení jsou vhodné svetry, saka, džíny -ale všechno v dobré kvalitě. Jinak se budou cítit neupravené, a to je pro ně katastrofa. Podívejte se na Sophii Lorenovou- vzor diskrétní elegance. Její oblečení je však velmi funkční.
Váhy- malebně a neobyčejně
Váhy mají vrozený dobrý vkus, měly by se jím řídit. Když poslouchají svůj vnitřní hlas, bezchybně si vyberou správný odstín barev i střih. Skvěle vypadají ve věcech měkce ovíjejících postavu, z jemných materiálů, subtilních barev. Celek by měl působit romanticky. Catherine Deneuveová se obléká módně a rafinovaně. Ve všední den ji charakterizuje nedbalá elegance. Vypadá žensky ve večerních šatech i ve sportovním oblečení.
Štír -elektrizuje
To on určuje v módě pravidla hry. Je smělý ve výběru oblečení. Jeho oblečení má zdůrazňovat přirozený magnetismus a podmanivý půvab tohoto znamení. Nebojí se extravagance, výborně vypadá (pokud má dobrou postavu) v napodobeninách z kůže, rád skrývá svoje vševidoucí oči za černé brýle. Julie Robertsová vypadá ve filmech vždy sexy a současně žensky půvabně. Ve všední den se neobléká příliš efektně, ale pohodlně- i tak je svůdná.
Střelec- maximum za minimum
Oblečení Střelce musí být pohodlné, většinou si obléká, co mu přijde pod ruku. Svědčí mu sportovní styl. Proto i žena narozená v tomto znamení by měla mít ve skříni dostatek kalhot. Střelec se nemusí obávat odvážných barev- způsobí, že se bude cítit sám sebou.
Kozoroh- kvalita
Je to konzervativec, neměl by se proto pídit po módních novinkách a doplňcích. Měl by si vybírat klasické kvalitní obleky a kostýmy. Vaše barvy pro každý den jsou především odstíny šedé a hnědé, na večer samet, vlna. Pro ženy tohoto znamení jsou vhodné různé odstíny růžové a zlaté.
Vodnář- vždy svůj
Ze všech znamení zvěrokruhu má Vodnář nejindividuálnější postoj k módě. Nemá rád, když mu někdo říká, co si má obléci. Pokud se má cítit sám sebou, neměl by se řídit různými trendy, ale sám si určovat vzhled. Vodnáři jsou ale často v čele avantgardy módy. Překvapují také barevnými kombinacemi. Právě oni jsou adresáty nejsmělejších návrhů v módních žurnálech. Mia Farrowová se netrápí módními konvencemi, ani diktátem módy. Má dar spojovat prvky, které se napohled k sobě nehodí, ale každou kreací nosí půvabně.
Ryby -podle nálady
Ryby většinou nepřipisují velký význam svému vzhledu. Pro ně je nejdůležitější nitro člověka. Vzhled Ryb by proto měl odrážet stav duše. V tomto znamení se však rodí mnoho umělců a ti, jak víme, mají často netradiční vkus. Jejich oblečení často zdůrazňuje jejich vrozený magnetismus. Dobře se cítí v lesklých materiálech, muži často v šokujících růžových či tyrkysových sakách, kloboucích. Rybám se hodí i romantický styl. Velmi často se oblékají do měkkých látek, vlajících šatů. V jeden den mají rády živé barvy, v jiný hlubokou čerň. Liz Taylorová je typickou představitelkou tohoto znamení. S těžko definovatelným vkusem, nejednou nápadným oblečením a honosnými šperky, dokonale prezentuje náladovost Ryb.

Oči

9. října 2007 v 18:22 | Vaše Marcela |  Obrázky z netu

Co znamená čas

2. října 2007 v 11:24 | Vaše Marcela |  Zajímavosti
Co znamená čas...
Zamyšlení nad tím, co všechno vlastně znamená čas… zamyslete se!
Chcete-li zjistit, co znamená jeden rok, zeptejte se studenta, který propadl u závěrečné zkoušky.
Chcete-li zjistit, co znamená jeden měsíc, zeptejte se matky, které se narodilo dítě o jeden měsíc dříve.
Chcete-li zjistit, co znamená jeden týden, zeptejte se redaktora týdeníku.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna hodina, zeptejte se milenců, kteří na sebe čekají.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna minuta, zeptejte se někoho, komu ujel vlak, autobus nebo mu uletělo letadlo.

Chcete-li zjistit, co znamená jedna sekunda, zeptejte se někoho, kdo přežil autonehodu.
Chcete-li zjistit, co znamená jedna milisekunda, zeptejte se držitele zlaté medaile na olympijských hrách.

Čas na nikoho nečeká ......Prožívej plně každý okamžik svého života. A nejlépe ho oceníte s někým blízkým

Láska je láska

2. října 2007 v 11:13 | Vaše Marcela |  Čtení k ranní kávě
Láska je láska
Malé zamyšlení nad tím, jaké to je, mít vztah, který klape tak, jak má.
Už je to tak ...mám ho ráda. A mám ho ráda čím dál tím víc. Říká se, že láska má sestupnou tendenci, nejdříve je seznamování, pak šílená zamilovanost a později se vztah jaksi uklidní. Já ho mám ale každý den stále víc a víc ráda a už to trvá pěkně dlouho.

Vůbec si nedovedu představit svůj život bez něj. Už jen představa, že bych se vrátila domů a on tam nebyl, je pro mě hrozná.
To on změnil můj život. Veškerý volný čas trávíme spolu, není den, abych se s ním nudila. Obohatil můj svět, pomáhá mi, díky němu poznávám stále nové věci a objevuji nepoznané.

A přitom to vůbec nebyla láska na první pohled. Ještě si přesně vzpomínám, když byl u nás poprvé a my jsme se seznámili. Připadal mi takový nezajímavý, chladný a nudný. Jak moc jsem se tenkrát spletla.

Má na mě vždycky čas, kdykoliv potřebuji, je se mnou, třeba i ve tři ráno. Bez něj by mě bylo jen půl, stal se prostě neoddělitelnou součástí mého života.

Nekritizuje mě, bere mě takovou, jaká jsem, před ním se můžu objevit klidně neupravená, v teplácích a třeba s natáčkami ve vlasech a jemu to nebude vadit. Nechce po mě, abych uklízela, vařila, je prostě strašně nenáročný. Když se rozčílím a křičím, on jen klidně poslouchá a nezlobí se na mě. Je prostě skvělý, je celý můj a já ho nikomu nedám.

A co je na něm vůbec nejlepší je to, že ho má rád i můj partner. Nežárlí na něj a vycházejí spolu taky skvěle.

Prostě ...počítač se stal právoplatným členem naší domácnosti, bez kterého si náš život už nedovedeme představit.

Děkuji za návštěvu a přijďte zas