Smích je lék na všechno

23. srpna 2007 v 23:41 | Vaše Marcela |  Něco pro zdraví
vitavasmarcela
Smích je lék
Od nepaměti je známe, že smích je lékem na všechno a rádi ho ordinují i lékaři.Léčba smíchem už má dokonce i svůj název. Říká se jí gelototerapie a ve Spojených státech na ní ujíždějí statisíce lidí. Nemocnice zaměstnávají profesionální baviče, aby rozesmáli pacienty.

Posiluje vztahy

Smích dokáže mezi partnery vytvořit zvláštní pouto, které hravě odolává i pořádným krizím.
Právě smích vyšel jako nejsilnější lepidlo dlouholetých vztahů. "Smích a společné humorné zážitky se na dlouhá léta vrývají do paměti páru a pomáhají předcházet problémům,"

Posiluje imunitu a potlačuje stres

Vědci dokázali, že poctivý smích zvyšuje v těle počet buněk, které dokážou likvidovat infekce a nádory. Zároveň snižuje hladinu stresového hormonu. Léčivý chemický koktejl vám v organismu vydrží až dvanáct hodin. Budete se cítit tak klidná a uvolněná, že vás nerozhodí ani nechutná hádka

Čistí plíce a tuží srdce

Smích pořádně prohání bránici, která spolu s mezižeberními svaly stahuje plíce tak silně, že ze sebe vyrážejí vzduch rychlostí až sto kilometrů za hodinu. Procvičování plic nejenže účinně léčí astma a jiné plicní choroby, ale díky záplavě kyslíku se prokrví buňky, roztáhnou cévy, srdce začne rychleji tepat a tělo se zbavuje nečistot.
Uvolňuje svaly
Myslíte, že jediný, kdo vás dokáže zbavit ztuhlosti zad, je malá Thajka s dračí silou? Omyl, můžete si ulevit sama. Smíchem povolí i svalstvo, které během řehotavých záškubů nepoužíváte.
Tlumí bolesti
Podle lékařských výzkumů stačí deset minut vydatného chechtotu, aby vás na dvě hodiny přestala trápit klubající se osmička nebo třeba menstruační křeče. Konejšivé účinky smíchu znali už chirurgové ve třináctém století, kdy ještě neexistovala narkóza.
Píše se o nich i v bibli: "Veselé srdce léčí, zlomené vysušuje kosti." Když se smějete, mozek vylučuje velké množství hormonu endorfinu, který působí podobně jako morfin, totiž přiměje vás k blaženému úsměvu a otupí smysly.

Vyplavuje pocity

Pokud vás ničí nahromaděné nezvládnuté emoce, stačí se od srdce rozesmát. Smích dokáže uvolnit vztek, úzkost, strach a dokonce i sexuální přetlak. Navíc po prochechtaném večeru usnete lépe než po výstupu na Sněžku, aniž jste nucena polykat prášky na spaní.

Chrání zuby

"Smích čistí zuby," tvrdí africké přísloví. A má pravdu: Při smíchu vyrábějí vaše ústa víc slin, které vybíjejí nepřátelské bakterie, a tím chrání tesáky před zubním kazem.
Krotí vrásky
Řehtání procvičuje všechny obličejové i šíjové svaly, takže se vám rysy tváře nebudou roztékat tak rychle jako vašim vrstevníkům. Smích také prokrvuje pleť, takže brání, aby se vám prohlubovaly vrásky! Cosmo tip: Rýhy smíchu rozeseté kolem očí jako něžný vějíř váš obličej rozhodně nezhyzdí. Většině mužů se naopak líbí, protože dokazují, že s vámi nebude nuda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hadimrcha hadimrcha | Web | 24. srpna 2007 v 21:37 | Reagovat

A to nejlepší nakonec, dělá z lidí člověka. Bez smíchu jsme jen bezejmenná masa, stejně šedivá a nudná.

2 Jitka Jitka | Web | 29. srpna 2007 v 20:28 | Reagovat

Souhlasím se vším , ráda se chodím chechtat babčiným příběhům ze života.

3 Petra Petra | 1. října 2007 v 13:32 | Reagovat

Smích je ta nejbáječnější věc na světě!!A to mi nikdo nevymluvý!!:D

4 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 28. ledna 2009 v 21:14 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas