Srpen 2007

Boty z květin

26. srpna 2007 v 20:14 Květiny
Květiny trochu jinak

I takto se dají naaranžovat květiny


Smích je lék na všechno

23. srpna 2007 v 23:41 | Vaše Marcela |  Něco pro zdraví
vitavasmarcela
Smích je lék
Od nepaměti je známe, že smích je lékem na všechno a rádi ho ordinují i lékaři.Léčba smíchem už má dokonce i svůj název. Říká se jí gelototerapie a ve Spojených státech na ní ujíždějí statisíce lidí. Nemocnice zaměstnávají profesionální baviče, aby rozesmáli pacienty.

Posiluje vztahy

Smích dokáže mezi partnery vytvořit zvláštní pouto, které hravě odolává i pořádným krizím.
Právě smích vyšel jako nejsilnější lepidlo dlouholetých vztahů. "Smích a společné humorné zážitky se na dlouhá léta vrývají do paměti páru a pomáhají předcházet problémům,"

Posiluje imunitu a potlačuje stres

Vědci dokázali, že poctivý smích zvyšuje v těle počet buněk, které dokážou likvidovat infekce a nádory. Zároveň snižuje hladinu stresového hormonu. Léčivý chemický koktejl vám v organismu vydrží až dvanáct hodin. Budete se cítit tak klidná a uvolněná, že vás nerozhodí ani nechutná hádka

Čistí plíce a tuží srdce

Smích pořádně prohání bránici, která spolu s mezižeberními svaly stahuje plíce tak silně, že ze sebe vyrážejí vzduch rychlostí až sto kilometrů za hodinu. Procvičování plic nejenže účinně léčí astma a jiné plicní choroby, ale díky záplavě kyslíku se prokrví buňky, roztáhnou cévy, srdce začne rychleji tepat a tělo se zbavuje nečistot.
Uvolňuje svaly
Myslíte, že jediný, kdo vás dokáže zbavit ztuhlosti zad, je malá Thajka s dračí silou? Omyl, můžete si ulevit sama. Smíchem povolí i svalstvo, které během řehotavých záškubů nepoužíváte.
Tlumí bolesti
Podle lékařských výzkumů stačí deset minut vydatného chechtotu, aby vás na dvě hodiny přestala trápit klubající se osmička nebo třeba menstruační křeče. Konejšivé účinky smíchu znali už chirurgové ve třináctém století, kdy ještě neexistovala narkóza.
Píše se o nich i v bibli: "Veselé srdce léčí, zlomené vysušuje kosti." Když se smějete, mozek vylučuje velké množství hormonu endorfinu, který působí podobně jako morfin, totiž přiměje vás k blaženému úsměvu a otupí smysly.

Vyplavuje pocity

Pokud vás ničí nahromaděné nezvládnuté emoce, stačí se od srdce rozesmát. Smích dokáže uvolnit vztek, úzkost, strach a dokonce i sexuální přetlak. Navíc po prochechtaném večeru usnete lépe než po výstupu na Sněžku, aniž jste nucena polykat prášky na spaní.

Chrání zuby

"Smích čistí zuby," tvrdí africké přísloví. A má pravdu: Při smíchu vyrábějí vaše ústa víc slin, které vybíjejí nepřátelské bakterie, a tím chrání tesáky před zubním kazem.
Krotí vrásky
Řehtání procvičuje všechny obličejové i šíjové svaly, takže se vám rysy tváře nebudou roztékat tak rychle jako vašim vrstevníkům. Smích také prokrvuje pleť, takže brání, aby se vám prohlubovaly vrásky! Cosmo tip: Rýhy smíchu rozeseté kolem očí jako něžný vějíř váš obličej rozhodně nezhyzdí. Většině mužů se naopak líbí, protože dokazují, že s vámi nebude nuda.

Zajímavé rady

23. srpna 2007 v 9:49 | Vaše Marcela |  Rady pro každého

Barvičky nás ovládají

Na barvě opravdu záleží
Pociťujete skleslost, malátnost a nejste fit? Pak musíte jíst hodně červeného. Zní to sice nezvykle, ale samotná rada vychází z fyzikálního základu: každá barva má svoji vlnovou délku a kmitočet, které jsou s jídlem organismem přijímány jako informace.

Červená - hřeje, přináší mnohem více síly a zlepšuje náladu. Pociťujete-li na podzim nebo v zimě neustále chlad, zlepšete své vnitřní vytápění skvělými pochoutkami, jako jsou šípkový čaj, brusinky, červená řepa, červené zelí - červené rostlinné barvivo svou délkou a nízkým kmitočtem opravdu zahřívá. Zároveň posiluje látkovou výměnu i trávení. Povzbuzuje a oživuje.
Oranžová - zbavuje splínu, naladí do veselé polohy a dodává nový elán. Oranžové potraviny, jako karotka, pomeranče a dýně bezvadným způsobem připravují tělo k odolnosti vůči chladnému ročnímu období. Oranžová navíc odstraňuje z těla jedy a toxiny, karotenoidy obsažené v oranžovém ovoci a zelenině zase spolehlivě chrání buňky.
Žlutá - přináší spoustu pozitivní energie a také tím vydatně prospívá duši. V době, kdy se dny krátí, připomenou sluneční paprsky žlutá sousta: banány, mango a kukuřičné klasy. Žlutá barva stejně jako světlo slunce rozjasňuje náladu, mírní deprese a posiluje nervy. Potraviny žluté barvy obsahují mnoho vitamínu C.
Citronově žlutá - uzdravuje a osvěžuje celý organismus. Barvy, které ve spektru řadíme ke žlutozeleným - avokádo, artyčoky a olivový olej, zaplaší kýchání a kašel. Citronově žlutá barva uvolňuje hleny a pročisťuje dýchací cesty, posiluje imunitu.
Víte že….
Mít psa je zdravější než chodit na cvičení
Chcete-li si udržet dobrou kondici, zdravé srdce a nízký krevní tlak, nemusíte chodit do tělocvičny. Stačí, když si pořídíte psa. Britská studie ukázala, že majitelé psů jsou na tom dokonce zdravotně mnohem lépe, než lidé, co chodí pravidelně cvičit. V poměřování kondice vzorku 1500 lidí zvítězili jednoznačně pejskaři.

Průměrný majitel psa totiž během života svého mazlíčka ujde při venčení vzdálenost odpovídající cestě z Bangkoku do Londýna. Připočteme-li k tomu
pohyb při hrách na cvičišti, zacvičí si majitelé psíků téměř o třetinu víc než lidé docházející do posiloven a tělocvičen.
Mít psa je také mnohem lepší motivací, proč v pohybových aktivitách pokračovat. Polovina z lidí, co se zapíšou na pravidelná cvičení, po dvou třech měsících přestane mít o tento koníček zájem. Pejskaři ale procházky se svými mazlíčky z 92 procent milovat nepřestávají.
Tak hohem honem vemte pejska a běžte Váš mazlíček Vás bude mít rád a vy uděláte něco pro své zdraví.
Klikni na ikonku a jsi tam...
vitavasmarcela

Relaxační obrázky

21. srpna 2007 v 10:38 | Vaše Marcela |  Obrázky z netu
Někde jsem četla,že padající voda je velice uklidňující a při pozorování vodopádu, bublajícího potůčku,ale třeba i pozorování deště je pro člověka velikým relaxačním prožitkem.
Jestli se Vám líbí tento blog podívejte se na můj druhý blog možná se Vám také zalíbí
vitavasmarcela

Poklady mé zahrady

18. srpna 2007 v 11:28 | Vaše Marcela |  Moje Fotografování
Léto v mé zahradě

To co rozkvetlo,co uzrálo jak pracovalo léto na mé zahradě


Květinové aranžmá

13. srpna 2007 v 23:44 | Vaše Marcela |  Květiny
Co vše dokáží ruce květinových aranžérů
Květinový tank má zelená kola z kapradí a podvozek pokrytý břečťanem, stojí na ostrůvku něžných kalanchoí Calandiva.
Působivá kombinace z buganvilií, fialových lilií a výrazných vrísií a hebkých, zelených kapradin jsou naaranžovány do písmene M
Tuto živou a dýchající stěnu z červených růží a anthurií, růžových a zelených chryzantém a s nimi kontrastujících bílých zvonků ocení milovníci netradičních interiérů.
Pokud jste ho na první pohled nepoznali, je to medvěd. Hoví si na zářivém koberci z gerber. Tělo je zhotovené z malých zvonků, prsty tvoří kaktusy, červené begónie dozdobují nos a tlapy.

Rajské jablíčko

10. srpna 2007 v 21:35 | Vaše Marcela |  Recepty
RAJSKÁ JABLÍČKA
Rajčata jsou bohatá na vitamin C a na lykopen, který chrání před rakovinou. Dvě rajčata pokryjí čtvrtinu doporučené denní dávky.
CHUTNÁ POTRAVA PRO NERVY
Špagetový salát
Potřebujete: 300 g špaget, 200 g mozzarelly, 100 g rukoly,, 250 g cherry rajčátek, 6 lžic balzamikového octa, 4 polévkové lžíce olivového oleje, sůl, pepř
Příprava: Špagety uvařte v osolené vodě a nechte okapat. Mozzarellu nakrájejte na kousky. Všechny suroviny smíchejte. K salátu se hodí ciabatta a parmská šunka.
LEHKÁ VEČEŘE
Zapékaná bageta
Potřebujete: 2 bagety, 2 lžíce kečupu a 2 lžíce rajčatového protlaku, 4 rajčata, 50 g salámu, 20 g parmazánu, oregano, sůl, pepř
Příprava: Bagety rozkrojte a potřete kečupem a protlakem, posypejte oreganem, obložte salámem a nakrájenými rajčaty. Pak je posypejte sýrem, osolte, opepřete a dejte zapéct.
JAKO Z ITALSKÉ restaurace
Rajčata s mozzarellou
Potřebujete: 250 g mozzarelly, 4 velká rajčata, 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci balzamikového octa, sůl, pepř, čerstvou bazalku
Příprava: Mozzarellu s rajčaty nakrájejte na tenká kolečka, položte na talíř dochuťte přísadami a ozdobte bazalkou.

Trenčín z mého pohledu

7. srpna 2007 v 11:06 | Vaše Marcela |  Moje cestování
Trenčín
Navštívila jsem město Trenčín. Krásné město,které žije obchodem a podnikáním,ale i přesto
Má svou krásu a své zvláštní kouzlo.Na každém kroku je zde cítit turistický ruch díky krásnému hradu,který se už z dálky tyčí nad městem a je ozdobou celého města.A díky této památce si tak rušné a obchodní město zachovalo historický nádech. Jelikož sem jezdím často,vždy mám na Trenčín pěkné vzpomínky. Podívejte se na krásu města zachycenou mým fotografováním.

HARY POTTER a Fenixův řád

3. srpna 2007 v 11:26 | Vaše Marcela |  Televize a film
HARY POTTER a Fenixův řád
Mladý začínající kouzelník HARY hraje v dalším příběhu hlavní roli.Spolu se svými přáteli se setkává ve staré známe škole kouzelnictví v BRADAVICÍCH.A zde se se svými přáteli zdokonaluje ve svém umění aby mohl pomstít smrt svých nejbližších přátel a mohl jednou provždy zničit moc zlého černokněžníka VOLDEMORTA. Film je velice zajímavý se spoustou filmových efektů avtáhne Vás do děje hned na začátku filmu.Opět podotýkám,
Že film není jen pro dětské publikum.

SHREK 3 film,který mě pobavil

3. srpna 2007 v 11:21 | Vaše Marcela |  Televize a film
SHREK 3
Zelený obří mužík SHREK s ženou Fionou musí vládnout a to se Shrekovi nechce ,nejraději by se vrátil do své chaloupky v bažině a tam si spokojeně žil.Proto se vydá se svými přáteli upovídaným oslem a kocourem hledat následníka trůnu.Přes mnohá dobrodružství a nebezpečí najde prince ARTUŠE. Přivede ho do své země aby mu předal vládu a přes
Někulik nebezpečí se mu to nakonec podaří. Když už se konečně dočká toho,že se vrací do své chaloupky čeká ho další důležitá povinost a to OTCOVSKÁ Se svojí ženou Fionou budou vychovávat svoje dětičky.
Je to film plný dobrodružných scén ze světa virtualních pohádkových postaviček a se spoustou dávky humoru a kdo si myslí,že je to film výhradně pro děti tak se mýlí,
Věřte že se pobavíte i vy dospěláci.

Děkuji za návštěvu a přijďte zas