Únor 2007

Moje výhra v bleskovce

28. února 2007 v 9:34
Moje výhra v bleskovce na tomto skvělém blogu

Poslechni si rádio

23. února 2007 v 8:41 Rádio
POSLOUCHEJ RÁDIO
IMPULS ZDE
EVROPA 2 ZDE
FREKVENCE 1 ZDE
ORION ZDE
FAJN RADIO ZDE
COUNTRY ZDE
POP ZDE
HUMOR ZDE
POHÁDKY ZDE
RÁDIO ROMANTIKA ZDE
RÁDIO ZDE

Spřátelené blogy

21. února 2007 v 11:02
SPŘÁTELENÉ BLOGY
Zde jso spřátelené blogy,které ráda navštěvuji ,jsou velmi pěkné a zajímavé.Určitě je navštivte a přesvěčte se sami.
Babči blog - pěkný bloček na který budete rádi chodit.
Klikni na tento odkaz www.babca.blog.cz
Jitky blog-také velmi pěkný blog,který vás zaujme a zalíbí se vám.
Babinec blog-hodně zajímavých věcí určitě tady najdete co vás zaujme.
Klikni zde- www.dkl.blog.cz
Betty blog - tento blog je zaměřen hlavně pro ty co mají rádi zvířátka.
Mrk blog - pěkný bloček najdete zde co vás zajímá.
.Klikni zde - www.mrkej.blog.cz
Střelenčin blog - hodně zajímavostí sami se podívejte.
Zuzky blog - zajímavý blog určitě tam jděte a uvidíte sami.
Blbinky a srandičky blog - už z názvu poznáte že je to zajímavý bloček .
Kopinek blog - také pěkný blog určitě se podívejte a určitě se vám zalíbí.
Moniky blog - blog kde jsou obrázky, články ,zajímavosti a vtipy.
Hvězdné stránky - stránky s obrázky ,zajímavostmi,záhadami.

Ženy za volantem

16. února 2007 v 18:33 | Marcela
Ženy za volantem
Z vlastní zkušenosti možná už dávno víte, že muž není jediným, kdo má v rodině řidičský průkaz. Přibývá rodin, kde má každý z partnerů své vlastní auto a žena už se nemusí spoléhat na hromadnou dopravu nebo na to, až manžel dorazí domů. A jak se vlastně chovají ženy za volantem?
ČEHO SE ŽENY BOJÍ
Výzkum agentury KRC Research, který zveřejnila společnost Goodyear, ukázal, že ženy mají největší strach z defektu pneumatiky. Tuto obavu vyjádřilo 82 % žen z 9 000 respondentů ve věku 18-74 let ze 16 zemí, a jen 67 % mužů. Ukázalo se také, že až 90 % Holanďanek se neodváží použít náhradní pneumatiku a jen jedna ze sedmi Italek by se ji pokusila vyměnit.
A co vy? Vyměnila byste vadnou pneumatiku, nebo se o to alespoň pokusila?
Rusky z výzkumu vyšly jako nejvíce netečné řidičky, ostatně posuďte sama: až 42 % by si raději nechalo své auto odtáhnout. A ještě k tomu mají pověst nejnebezpečnějších řidiček v Evropě vůbec!
VYMĚNIT ČI NEVYMĚNIT?
Co dělat, když jste sama na silnici, žádný džentlmen nezastaví, aby vám pomohl v nouzi, a vaše pneumatika je už nepoužitelná? Zhruba 39 % žen ji umí sama vyměnit. Až 4x více žen než mužů zavolá svému partnerovi, aby přijel a pomohl jim.
DŮLEŽITÁ KONTROLA
Věřila byste, že nejen muži se starají o svého dvoustopého miláčka? Automobil pravidelně kontrolují i ženy. Je málem neuvěřitelné, že až 86 % řidiček ověřuje všeobecný stav vozu a tlak v pneumatikách. Dokonce 80 % vyměňuje pravidelně olej v motoru. To však není všechno! Až 72 % žen kontroluje i baterii a brzdy, ale pouze 54 % řeší i rezervu.
Tyto studie dokazují, že prozatím jsou muži za volantem daleko jistější než ženy, ale to platí pouze obecně. Mnoho žen už zvládá jízdu automobilem daleko lépe než jejich partner. Stále však v ženách panují větší obavy z řízení v zimě. Bojíte-li se nehody, máme pro vás několik rad, jak se aspoň částečně připravit a tyto situace zvládnout.
RIZIKOVÉ SITUACE
* Smyk
Správnou reakci lze nacvičit na kluzké a bezpečné ploše. Velice zjednodušeně řečeno: auta s náhonem předních kol mívají nedotáčivý smyk - auto tedy nechce zatočit a má tendenci vyjet ze zatáčky.
Důležité: je třeba vyšlápnout spojku a sundat nohu z plynu. Auta s náhonem zadních kol se naopak chovají přetáčivě a mají tendenci vybočit do strany.
Důležité: spojka, noha z plynu, nutná rychlá reakce volantem, snažit se smyk vyrovnat.
Máte-li vozidlo s náhonem na "všechny čtyři", dokážete smyku odolávat déle, reakce je stejná jako u vozidel s náhonem na předek.
* Brzdění na sněhu a zledovatělé vozovce
Důležité je vědět, zda vůz má ABS. Pokud ano, brzděte za všech okolností a intenzivně držte brzdu až do zastavení. Nemáte-li ABS, je technika složitější - sešlapujte pedál přerušovaně (2x/s), aby se kola nezablokovala a z auta se nestaly neovladatelné saně.
* Jízda na náledí nebo při hustém sněžení
Důležitý je dostačený rozestup podle rychlosti aut v koloně. Asi platí, že rychlost vašeho vozu by se měla rovnat vzdálenosti od vozidla jedoucího před vámi. Tedy při jízdě rychlostí 30 km/h by to mělo být 30 m.
Co v zimě
VÝBAVA - sněhové řetězy, škrabka na zledovatělá okna, zimní směs do ostřikovačů, rozmrazovač skel a zámku, noviny, hadr na čištění světlometů, smetáček, lopatka a rukavice.
PŘIMRZLÉ STĚRAČE- neodtrhávejte je od skla násilím, poškodila byste gumová stírátka, prevencí bývají noviny, které dejte pod stěrač na přední sklo zaparkovaného auta, nebo potom použijte rozmrazovač ve spreji.
ZAMRZLÝ ZÁMEK- pomáhá rozmrazovač, který však musíte nosit u sebe a nenechávat ho v autě.
JAKÉ JSOU OBAVY ŽEN PŘI ŘÍZENÍ AUTA V ZIMĚ, S JAK VELKOU ZÁVADOU NA VOZIDLE BY SI DOKÁZALY PORADIT A JESTLI KONTROLUJÍ STAV SVÉHO VOZIDLA.
JAROSLAVA HAJNÁ, 56 let, podnikatelka, Přestavlky
V zimě jezdím, i když ne tak často jako dříve. Daleko větší strach mám z mlhy než z náledí a sněhu. Kdyby se mi nešťastnou náhodou něco stalo s autem, nedokázala bych si absolutně vůbec poradit. Naštěstí mám šikovného známého, kterému mohu kdykoliv a odkudkoliv zavolat a on můj problém vyřeší. Ten se také pravidelně stará o stav mého vozidla.
PETRA ŠESTÁKOVÁ, 33 let, vizážistka, Praha
Neřeším, jaké je roční období, protože jezdit prostě musím a jízda automobilem mě baví. Patřím k ženám, které pravidelně kontrolují stav svého vozidla - stavem oleje počínaje a rezervou konče. Výměna kola je můj největší problém, ale dokážu si s ním v případě potřeby poradit.
MILOSLAVA MANINOVÁ, 60 let, vedoucí prodejny, Roudnice nad Labem
Když je náledí, zásadně nejezdím. A když už musím, tak jezdím opatrně. Ne, že bych se bála, ale spíš se bojím těch druhých. Kdyby mi praskla pneumatika, v nejkrajnějším případě bych ji dokázala vyměnit, ale nejdříve bych se pokusila sehnatnějakého šikovného mužského. Pokud se závada týká motoru, tak ten raději přenechám odborníkům.
Pravidelně auto kontroluji asi jednou za 14 dní, ale před delší cestou pokaždé.
PAVLÍNA MELICHOVÁ, 35 let, vedoucí informačního centra, Kralupy nad Vltavou
V zimě řídím jen sporadicky a jezdím, jen když není sníh. Pravdou je, že si nedokážu poradit s žádnou závadou - od toho s sebou vozím manžela. Přesto však pravidelně kontroluji kapaliny, brzdy a světla.
KLÁRA HRUBÁ, 23 let, studentka VŠ, Klášterec nad Ohří
Při námraze se bojím řídit, ale dbám silničních pravidel a jezdím skutečně opatrně. Přece jen mám i nějaký pud sebezáchovy. Na kontrolu automobilu mám naštěstí kamarády, kteří by mě nenechali na holičkách. Přesto - kdyby se mi něco stalo, dokázala bych vyměnit i pneumatiku.
Tak co jak jste na tom vy?

Co jste nevěděli

14. února 2007 v 22:06 Recepty
Co nevíte o bramborách
Když se BRAMBORA ve slupce uvaří v páře nebo upeče, zachovává si většinu výživných vlastností a je snadno stravielná. Protože neobsahuje praktický žádný tuk, je to vynikající zdroj energie pro ty, kdo chtějí zhubnout
V lidové medicíně se používá většinou šťáva ze syrové brambory, nejčastěji na zažívací potíže - zkažený žaludek, koliku, gastritidu, žaludeční vředy, potíže s játry, žlučové kameny a zácpu.
Poslední výzkumy naznačují, že brambory obsahují jisté chemické látky, které mohou účinkovat proti virům a rakovině.

* Šťáva ze syrové brambory uklidňuje záněty a napomáhá léčení kožních infekcí, chronické dermatitidy, ran a vředů.

* Stouhaná brambora smíchaná s olivovým olejem byla úspěšně používána k léčení popálenin, spálení sluncem, popraskané kůže a oteklých očních víček.

* Plátky syrové brambory jsou dobrým zábelem na boláky a omrzliny, a když se přiloží na spánky, pomáhají při bolestech hlavy a migréně.

* Při vysokém krevním tlaku vařte 15 minut slupky z 4-5 brambory v 600 ml vody. Zceďte, vychlaďte a pijte 1-2 šálky denně.

Kutálej se jablíčko

Jablka, rozšířené a oblíbené to ovoce jsou nejen chutnou a často slaďoučkou svačinkou, ale především bohatou zásobárnou vitamínů. Jablkoa šťáva z něj jsou mocní nepřátelé virů. Ti, kdo jedí dost jablek, jsou méně náchylní k rýmám a onemocněním horních cest dýchacích.
Dostala se i vám na stůl podzimní jablíčka? Pojďte si s námi pročíst pár dobrých jablečných rad a k tomu několik netradičních receptů...

Jablko je mimo jiné báječný pomocník pro trávení. V jablku obsažená kyselina vinná a jablečná reguluje kyselost žaludku a napomáhá trávení proteinů a tuků. Je to také výborný detoxifikační prostředek, podporující funkci jater a vylučování moči a napomáhající odbourávání kyseliny močové. Za své projímavé vlastnosti vděčí jablko pektinu, který zvětšuje objem stolice, ale jablko může pomoci i při průjmu.

Sníst dvě tři jablka denně může také významně zmenšit hladinu cholesterolu v krvi
a snížit krevní tlak. Jablka mohou pomoci dokonce diabetikům, protože regulují hladinu cukru v krvi.
Tajemství dobré kávy
synonymem dobré kávy se dnes stalo espresso. Tento, jak říkají znalci, malý silný hlt Itálie, má ze všech možných úprav největší výtěžnost chuti a přináší i víc vůně. Znakem skutečné kvality nápoje je tuhá, oříškově hnědá pěna na povrchu, tzv. crema.
S pitím hotového espressa by se nemělo otálet. Už po minutě stání se v něm totiž začnou objevovat chuťově nežádoucí tóny. Navíc jsou aromatické látky obsažené v kávě velmi těkavé. Necháli se šálek dlouho stát, s trochou nadsázky lze říci, že pak člověk pije už jen obarvenou vychladlou vodu.
Chybou také bývá množství mléka, jímž nápoj v šálku doplňujeme v domnění, že tak utlumí účinky kofeinu. Je tomu právě naopak. A další vadou je i to, že se u nás káva podává, dokonce i v kavárnách, bez sklenky vody. Nápoj totiž tělodehydruje, takže je třeba tuto ztrátu doplnit
Zajímavosti:
Den kávy: 1.10 - slaví se v Japonsku
Mezi největší pijáky kávy patřil Honoré de Balzac, který prý vypil až 60 šálků denně
Průměrná celosvětová úroda je 550 kg/ ha
Coffea Arabica je samoopylující rostlina, zatímco Robusta nikoliv

V afrických zemích, které kávu produkují se káva pije velmi málo

Čím více je káva upražena, tím více zaniká její kvalita
Sakka je sladký kávový likér, zhotovený z dužniny kávové bobule

Červené víno

Červené víno je právem nazýváno všelékem nebo také vznešeně klíčem k dlouhověkosti. Co je příčinou, že je takto prospěšné?

Obsahuje totiž antioxidant Resveratrol, který účinně zamezuje množení chřipkového viru v lidském organismu, dále snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty a působí preventivně před kardiovaskulárními chorobami.

Nasazení červeného vína jako léčivého přípavku si ovšem vyžádá další úvahu, pití vína je zdravé, pokud si ho dopřejeme v malém množství, tzn. pouze jednu skleničku denně, ve větším množství může být tělu neprospěšné.

Nejdoporučovanějšími zahraničními druhy jsou Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Merlot a Zinfandel.
Mikrovlnná trouba zničí 99% mikroorganismů
Většina z nás si myslí, že je kuchyň nejčistší místnost v bytě. Bohužel je tomu právě naopak. Vědci zjistili, že je v ní dvěstěkrát více choroboplodných zárodků než na záchodovém prkénku. Živnou půdu pro ně tvoří především různé mycí hadry a houby, o utěrkách či ručnících ani nemluvě. Neustálým používáním se pak z nich dostávají na pracovní plochy, nádobí a jejich prostřednictvím i na jídelní stůl.
- Problém, jak bacily zpacifikovat, se podařilo vyřešit vědcům z floridské univerzity. Metoda, již doporučují, je zcela jednoduchá a nevyžaduje mimořádné výdaje. K dezinfekci a sterilizaci nezbytných (a nekovových!) kuchyňských pomůcek totiž stačí obyčejná mikrovlnná trouba, jež už je běžnou součástí vybavení téměř každé domácnosti
- Celý proces přitom zabere pouhé dvě minuty, při kterých budou inkriminované předměty uvnitř
- Houby musí být vlhké," připomíná vedoucí výzkumného týmu Gabriel Bitton, "aby se mohly ohřát na příslušnou teplotu." A výsledek? Zničení 99 procent původců infekcí, kteří jinak odolávají běžným desinfekčním prostředkům.

Valentýn

11. února 2007 v 6:38 Básně,Citáty,Láska

Valentýn

JSI PAPRSEK SLUNÍČKA, CO MĚ VŠUDE HLADÍ, POHADKOVÝ ČARODĚJ, CO MĚ V NOCI SVÁDÍ, NEJTAJNĚJŠÍ HVĚZDIČKA, CO MI V NOCI ZÁŘÍ, PŮLKA MÉHO SRDIČKA, CO MI STRAŠNĚ SCHÁZÍ....
Svátek sv. Valentýna je rozšířený po celém světě a v posledních letech se stále více slaví i u nás.
Sv. Valentýn není výmysl dnešní doby, je skutečnou historickou osobností. a byl prohlášen svatým.
Vykonával v Římě kněžský úřad v době panování císaře Claudia II.Tajně oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí zakončil slovy: "Od Tvého Valentýna". A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.
Někteří lidé svátek svatého Valentýna vůbec neslaví, někdo naopak vyráží do restaurace a připravuje velké překvapení pro svého partnera. Někdo volí kompromis.
Valentýnské básničky a sms
Moře chová oceán, hvězdy zase nebe a já v srdci upřímném chovám jenom tebe!
Přeji krásné probuzení, k tomu polibek a pohlazení. Protože je únor, zima, chlad, má dnes svátek kdo má rád. Miluji tě čím dál víc, tak to je a neřeknu už víc!
Jsi má láska, jsi můj sen, Tobě patří dnešní den. Jenom s Tebou chci se smát a věrně Tě milovat. Zažeň z tváře každý stín, vždyť je svatý Valentýn!!
Dnes, když Valentýna máme, dnes, když se tak dlouho známe, chci Ti říct lásko má, že jsi ta jediná, co v mém srdci místo má. Milion hubiček posílá tvůj mazlíček ;)
Posílám ti, dědo milý, přání z lásky v tuto chvíli. Že bez tebe žít nesvedu, jako ty bez mých obědů! Babička:)

Co skrývají dámské kabelky

8. února 2007 v 22:00 Móda a styl
Tajemství dámských kabelek
Klíče, peněženka, doklady, mobil. Tak tyhle nezbytnosti skrývá v kabelce bezesporu každá z nás. Ale co ty ostatní poklady?

Soudě podle toho, jak jsou některé kabelky nadité, se může zdát, že jejich majitelky v nich nosí vskutku zajímavé věci. A bez čeho by se dámy při odchodu z domu neobešly ani náhodou.


Simona, 24 let
Neudělám ani krok bez žvýkaček, papírových kapesníčků a digitálního diáře. V něm mám všechno, tedy telefonní seznam, plánovací kalendář, soupis pracovních schůzek a spoustu dalších informací. Nosím s sebou také vlhčené ubrousky, v teplých dnech jako jsou tyto jsou nenahraditelné! Stejně jako deodorant.

Jitka, 35 let
Jsem zvyklá s sebou tahat kapesní slovník angličtina-čeština, když mám chvíli čas, tak se mrknu na slovíčka, čeká mne státnice, takže si opakuji. A taky nosím, mimo jiné, rtěnku, korektor, deodorant a pudr. V tomhle horku spíš používám lesk na rty, ale to je v zásadě jedno. No a pochopitelně taky zrcátko.

Viktorie, 28 let
Samozřejmě nosím kapesník, mentolové bonbóny, kondomy. Léky proti alergii, protože mívám často alergickou rýmu a kýchám, a taky mp3 přehrávač. Většinou i nějaký ten časopis, abych se třeba v metru nenudila. Antiperspirant nebo malý parfém.

Hana, 39 let
Blok a propisku. Vhlčené ubrousky, deodorant a manikúru nebo alespoň pilník na nehty, nehty se mi totiž často lámou. Nevyjdu z domu bez nějaké sladkosti, nesnáším, když mě přepadne hlad a musím někde stát frontu na sušenku. Rtěnku nosím ve speciálním koženém pouzdře, které obsahuje i zrcátko, je to šikovná věc.

Karolína, 42 let
Deodorant, krém na ruce, protože se mi často vysušují, gumičku na vlasy, abych si je mohla v práci nebo při sportu stáhnout do culíku. Talisman pro štěstí, který mi dala dcera, a křížovky nebo sudoku. Když je chvilka času, tak luštím. Náhradní igelitovou tašku, když jdu na nákup, a malý penál, kde mám propisku, pravítko a tři pastelky.

Věra, 35 let
Zapomínám na kapesník, ale na co tedy nezapomínám nikdy, to jsou sluneční brýle, beru si je, i když je pod mrakem, často mi slzí oči. V kabelce mám i hydratační krém a slipové vložky. Nesmím zapomenout ani na léky, které pravidelně užívám.

Andrea, 22 let
Co mám v kabelce? Nepořádek a pokaždé něco jiného, její obsah měním hodně často, třeba i třikrát denně, ale pokaždé tam mám aspoň dva druhy žvýkaček, šminky a holicí strojek. Nesnáším chloupky na těle. Je to možná divné, ale jsem klidnější, když ho mám s sebou. Je to zvyk.

Zde si zlepši náladu

7. února 2007 v 10:50 | Marcela |  Relax
zapni repráčky!

Tak co už je to lepší ?

Móda pro každou ženu

6. února 2007 v 22:43 | Quelle |  Móda a styl
Móda pro ženy,které se chtějí líbit v každém věku sobě i svému okolí

Čas plesů a večírků

6. února 2007 v 9:56 Móda a styl

Ples,večírek nebo jen posezení s přáteli,

staňte se tou nejkrásnější ozdobou večera.Nejenže se budete cítit sama krásnou, ale pohled na vás udělá radost všem kolem.
1. Jste pozvaná na velký a honosný večírek? Nebo se chystáte s přítelem či s přáteli na ples? Perfektní volbou budou pro vás tyto nádherné šaty v bordó barvě. Dokonalé budou, pokud je doplníte stříbrnými šperky. Pro osvěžení stačí jen jemný řetízek.
2. - 3.Chystáte se na slavnostní večeři, nebo jen chystáte posezení s rodinou v teple svého domova? Pro obě příležitosti se hodí tyto elegantní šaty na ramínka kolek krku. Extravagantní výstřih, štrasové zdobení a netradiční barva vás udělají nepřehlédnutelnou. Pokud vám ale v šatníku chybí "malé černé", můžete si tyto šaty pořídit také v černé barvě. Určitě se ve skříni nikdy dlouho "neohřejí", protože je budete používat při mnoha příležitostech.
4. Klasickými svátečními šaty jsou tyto šaty s hlubokým dekoltem. Černý satén dodá vaší postavě perfektní tvary. Prsní část si snadno přizpůsobíte nastavitelnými ramínky a do šatů vklouznete pomocí praktického zipu po straně šatů.
5. I když je zima, teplo domova vám nebude bránit obléct si k štědrovečerní večeři tento nádherný model topu bez rukávů. Možná že se nerada oblékáte do slavnostních šatů. Stačí však třeba i jen džíny doplnit tímto lehkým splývavým žoržetovým topem a všední den se promění ve sváteční.

Děkuji za návštěvu a přijďte zas