Příběh o věrnosti

26. ledna 2007 v 10:00 |  Čtení k ranní kávě
Příběh pro vás
O psí věrnosti
Do bytu nedaleko našeho bydliště se přistěhoval pán se stárnoucí jezevčicí Lokinkou. A protože pán odcházel každý den do práce, pejskovi bylo doma smutno, a tak vždycky ráno spustil svou žalostnou psí písničku. K nelibosti sousedů, samozřejmě.A dál už vypráví jezevčík Lokinka.
"Žádný malér se nekonal. Našla se paní, která byla ochotná mě pohlídat, když páníček odešel za svými člověčími povinnostmi. A tak k ní chodím ´do služby´. Nejdříve se mi to nelíbilo: nový byt, noví lidé, moc se mi stýskalo po páníčkovi, lehávala jsem u dveří, pofňukávala a netrpělivě čekala, až si pro mě ´o služby´ přijde. Nakonec se můj stesk změnil ve zvědavost, začala jsem se u své ´hlídací paní´ zabydlovat, chodím s ní na procházky, pohraju si s její vnučkou Terezkou.
Teď už to jsou skoro tři roky, co chodím ´do služby´ k paní Aleně a musím přísahat na psí chlup, že se tam moc těším. Jenomže pán je přece jenom pán: a tak se na něj vždycky moc těším, a když se blíží doba jeho návratu, ťapkám si lehnout ke dveřím.
A když konečně přijde, nadšeně ho vítám a pak peláším domů, co mi moje kratičké nožičky stačí. Slyším jen paní Alenu, jak se smíchem říká: ´Babizna jedna nevděčná!´ Ale ona dobře ví, co je láska a věrnost k pánovi. Škoda, že mezi lidmi tak často chybí..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 short white beach dresses short white beach dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:54 | Reagovat

yes, it is a nice blog that we can use to help our great clients, and it is fantastic!
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas