Příběh aneb co mě zaujalo

23. ledna 2007 v 11:53 |  Čtení k ranní kávě

Rarita

Držím v ruce přání k narozeninám. Před pár lety by mě takový lístek v poště nepřekvapil. Posílali jsme si je všichni navzájem. K svátkům, narozeninám, Vánocům, Velikonocům. Bez toho by svátky dřív nebyly ani svátky.
Jenže v době internetu, mobilních telefonů, se stává pohlednice psaná rukou raritou. Pozdrav elektronickou poštou je totiž několikanásobně levnější než klasickou, a hlavně pohodlnější. Navíc můžete tentýž text použít pro všechny, kterým chcete popřát. Že takovýto pozdrav je neosobní a že z něho nemůže mít příjemce ani radost? Ale může. On je totiž rád, že si na něj někdo, v této " převratné" době, vůbec vzpomene. Mne znepokojuje více jiná věc. Když se zeptáte, proč vám dotyčný na odeslanou SMS, nebo e-mailovou zprávu, neodpovídá, dozvíte se: "Ježíši, víš, kolika lidem bych musel(a) odpovídat?" A máte to! A teď babo raď, jak jim co nejcitlivěji vysvětlit, že odpovídat na dopisy bylo odjakživa samozřejmostí a slušností? Že by docela, jako odpověď, přece stačilo "díky". Úplně jasně si ale dovedu představit, jakou odpověď na má slova bych uslyšela od svých dětí: "Je úplně jiná doba a měla bys ji už konečně pochopit!"
To, že pokrok i dobu chápu, ale že se prostě nemůžu vyrovnat s tím, že se z ní vytrácí slušnost, si nechávám raději pro sebe. Nerada bych se na svou adresu ještě dozvěděla, že mám tvrdé ego a že na jeho potlačení bych měla důsledně, ale důsledně pracovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jitka jitka | Web | 23. ledna 2007 v 19:29 | Reagovat

Pěkně napsané, souhlasím.Ale zřejmě je to vývoj a co my s tím naděláme.Já stále píšu známým k Vánocům a Velikonocům a mám jich hodně. Když kupuji na poště pohlednice,tak se na mně dívají jak na blázna a nevěřícně se zeptají "a říkala jste třicet???"

2 babča babča | Web | 25. ledna 2007 v 9:02 | Reagovat

no to ja se přiznám,že opravdu nepamatuju,kdy jsem posílala dopis nebo pohlednici poštou,ale nám pošta odmítá poštu nosit až domů bydlíme na samotě u lesa a nikomu se sem nechce plahočit,tak nám pošta leží na poště a chodíme si pro ni sami,tak za mobily a počítač jsem vděčná,ale jinak s tou slušností souhlasím

3 kika kika | 9. března 2008 v 16:38 | Reagovat

nuda nic moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas