Jak si zpříjemnit zimu

30. listopadu 2006 v 11:49 |  Rady pro každého
Objímejte stromy!

Prudké výkyvy počasí, které nás letos provázejí, mohou nepříznivě působit na citlivé jedince, ale ani zcela zdravým lidem kolísání meteorologických jevů neprospívá.
Stromy svou majestátností a dlouhověkostí symbolizují život, sílu a tradici. Dokáží ale víc. Silné stromy vyzařují energii, kterou z nich můžeme čerpat i my.
Do lesa chodíme na procházky, na houby nebo borůvky. Dnes tam můžeme jít za stromy. Energii od nich nejlépe získáme přímým kontaktem. Obejmout strom tudíž není nic k smíchu. Přitiskneme i čelo k popraskané kůře a příliv tepla, který brzy ucítíme, projede celým tělem. Méně citlivé osoby třeba tepelný proud nepocítí, ale energie jimi prostupuje. Nesmíme ji bránit, uvolníme se, vyčistíme myšlenky a silné, zdravé stromy svoji životní energií mohou pomoci.
Bělounká bříza osvěžuje a rozproudí v nás dosud nehybnou energii, odplaví úzkosti, sklíčenost a depresi, přinese klid a posiluje vnímavost.
Buk se dřevem tak tvrdým a odolným, že přetrvá staletí, pohlcuje nemoci, zvláště bolesti hlavy a migrény, upravuje k normálu krevní tlak, zbavuje stresu a posiluje toleranci k druhým.
Dub s krásnými plody připomínající hlavu rozpustilého panáčka s čepičkou, pomáhá při ztrátě životní energie, nepřekonatelném smutku nebo při apatii z dlouhé nemoci, zklidní, pomůže utřídit myšlenky a správně se rozhodnout. Symbolizuje sílu, moc a dlouhověkost.
Lípa nabízí spočinutí milencům, je to strom lásky, naznačí cestu ve sporu, zbavuje pesimismu. Příjemné posezení v jejím stínu přinášelo radost a dobrou pohodu i starým a nemocným babičkám.
Pokroucená borovice od nás přijme všechny smutky a výčitky svědomí a nabídne opět radost ze života, sílu a energii.
Jedle uklidní podrážděnou nervovou soustavu, blahodárně působí na dýchací cesty a plíce, podporuje prokrvení těla, posílí intuici.
Kaštan zmírňuje napětí, obavy a strach a obnovuje sebejistotu. Plody v kapse nebo pod polštářem pomáhají proti revmatismu
Uklidněte se
Dnešní hektická doba sice moc nenahrává rozvíjení duchovních sfér naší mysli, ale i hodina, dvě týdně věnovaná meditaci vsedě, při níž nemyslíte na nic jiného než na svůj dech, vás uklidní, uvolní a zbaví vás stresu a únavy. Pakliže chcete spojit duševní očistu i s posílením těla, cvičte jógu,

Sauna je poklad pravý

Chtěla byste udělat něco pro své tělo a zdraví, ale sportování se vám protiví? A máte pocit, že při tom strašném listopadovém počasí se už nikdy nezahřejete? Pak vyrazte do sauny!

Saunování má pro naše tělo i mysl spoustu plus a v podstatně žádné zápory. Horko přispívá ke zlepšení krevního oběhu, uvolňuje svaly, rozšiřuje póry a pocením se čistí nejen pleť, ale i celý organismus. Prostě samé dobré věci, při kterých můžete navíc lenošit

Udělejte si pořádek v hlavě

Únava, špatná nálada, pocity sklíčenosti, marnosti a beznaděje. Zažil to snad každý. Deprese
Sklíčenost, skleslost, stav projevující se pocitem smutku, úzkosti, strachu, méněcennosti...
Prevence
Smích a dobrá nálada
Odborníci tvrdí, že nejlepší prevencí proti depresím je smích a dobrá nálada. Místo mračení se usmívejte, snažte se nepřipouštět si problémy víc, než je nutné. Čtěte vtipy, dívejte se na komedie, rozvíjejte smysl pro humor v práci i doma. Pokud se vám podaří udržet si nadhled a smysl pro humor, máte větší šanci situaci ustát. Ráno začínejte tím, že se na sebe usmějete do zrcadla. Vypadá to sice podivně, ale opravdu to funguje

Zde si přečtěte pár rad

Poradna jak zvládnout psychiku - najdete ji na www.help24.cz

Zkuste to:

Jak se rychle zklidnit, uvolnit a dostat ze sebe negativní energii?
Rychlá technika
Několikrát za sebou se hluboce nadechněte a poté pořádně vydechněte až k bránici. Při výdechu silně zatněte hýžďové svaly a pěsti, při výdechu je opět povolte. Opakujte několikrát za sebou, budete se cítit klidnější, svěží a uvolněnější.
Slovní technika
určete si jedno slovo, které bude vaším heslem. To slovo by nemělo mít žádný význam, aby nevznikla při jeho přeříkávání žádná asociace -to slovo si vytvořte uměle. Pak se pohodlně posaďte do křesla, zavřete oči, uvolněte se a pomalu dýchejte. V klidu si opakujte zvolené slovo a soustřeďte se jen na něj. Pokud se vám budou myšlenky rozutíkávat, vždy se vraťte zpět ke svému slovíčku. Toto cvičení si opakujte několik minut každý den, podvědomí se ho pak spojí s navození klidu a pokud ho pak vyslovíte v nějaké vypjaté situaci, pomůže vám k tomu se rychle zklidnit.
Vizuální technika
Toto cvičení provádějte večer v posteli před usnutím nebo kdykoli přes den. Pokud máte neodbytné myšlenky, které se vám neustále vrací, problémy, které vám nedají pokoj a vtíravé negativní představy, tak si sedněte nebo lehněte, zavřete oči a představujte si, že máte v hlavě velikou skříň plnou šuplíků a v každém šuplíku je schovaný některý váš problém. Šuplíky jsou otevřené a vy je budete imaginárně se své hlavě zavírat, čím se uzavře každý váš problém, který vás trápí. Nebo s můžete představovat, že máte v hlavě četu uklizeček s košťátky, které důkladně vymetají všechny vaše problémy z hlavy ven.
Zívací technika
To nevadí, že je den a vy jste vstávali už před dlouhou dobou. Přesto si udělejte zívací cvičení, které spočívá v tom, že si opravdu dlouze zívnete současně s pořádným protažením těla. Odstraníte tak strnulost a blokády.
Šlapací technika
Na zem si položte malý tvrdý polštářek, stoupněte si na něj, uvolněte se a v klidu na něm přešlapujte, celé tělo nechte volně viset, jako byste byli hadrový panák. Přešlapujte několik minut, pokud nebudete úplně uvolnění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 30. listopadu 2006 v 12:11 | Reagovat

No pár těchto rad bych si asi měůla vzít k srdci............nějak na mě začíná dopadat ta předzimní depka... :)

2 Jitka Jitka | Web | 30. listopadu 2006 v 21:51 | Reagovat

Objímání stromů jsem už mockrát chtěla vyzkoušet. jenže pak si řeknu, ještě tě někdo uvidí a bude si myslet že seš blázen.Tak zatím zkušenost žádná. Asi bych se měla na všechny vykašlat a zkusit to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas