Listopad 2006

Hodiny v našem těle

30. listopadu 2006 v 23:21 Rady pro každého
Hodiny v našem těle
Žijeme v době, kdy je třeba stihnout stále více a více věcí. Jako by nestačil ten věčný kolotoč: práce, domácnost, děti, manžel. Dělá vám to problémy? Zbytečně! Všechno půjde jako na drátku, stačí jen vědět, kdy je pro vaše tělo nejvýhodnější jíst, spát, pracovat, odpočívat, milovat se…
Všechny naše orgány prodělávají během dne i noci své vrcholy a útlumy, které se střídají, a tak stačí vědět, co je dobré v určitou hodinu dělat,anebo naopak nedělat.
Čas vrcholné aktivity orgánů
01-03 játra
03-05 plíce
05-07 tlusté střevo
07-09 žaludek
09-11 slinivka a slezina
11-13 srdce
13-15 tenké střevo
15-17 močový měchýř
17-19 ledviny
19-21 mozek
21-23 pohlavní orgány
23-01 žlučník
HODINA
Skvělá forma bývá mezi 11-12, 16-17 a 19-20!
DEN
Nejvíce chuti do práce míváme v úterý a ve čtvrtek, v pátek pokles výkonnosti!
ROK
První vrchol v červnu, druhý vrchol v prosinci a lednu!

Kdy jíst?
7.00-9.00 snídejte, tělo čeká na přísun kalorií
12.00-13. 00 obědvejte, rozhodně jídlo nevynechávejte
17.00-18.00 večeřte, lehce a s rozumem, žádné teplé jídlo!
po 20. hodině skončil den pro vaše trávicí orgány, se vším, co teď sníte bude mít vaše tělo hodně práce!

Kdy spát?
21.00 hoďte se do klidu - čtěte, pleťte, vyšívejte, tělo se připravuje na spánek
22.00-1.00 namažte se krémy - nejvýkonnější je kůže, noční krémy a masky zabírají na plné obrátky
1.00-4.00 zkuste znovu usnout - v tu dobu se budí kuřáci astmatici, lidé, kteří prožívají strach a úzkost (nejčastější doba autonehod a sebevražd)
4.00-6.00 spěte ještě chvilku - tělo se zahřívá na celý den, i když my ještě spíme


Kdy pracovat?
10.00-12.00 přemýšlejte - to je čas na pohovory, zkoušky, důležitá rozhodnutí
16.00-17.00 učte se něco nového - dlouhodobá paměť "přijímá" a ukládá
19.00-20.00 sledujte televizi, čtěte, navštivte divadlo, koncert - smysly jsou velmi vnímavé

Kdy se hýbat (sportovat)?
12.00-13.00 jděte na procházku - projděte se i pokud jste v zaměstnání, v létě do parku, v zimě po chodbách
16.00-18.00 cvičte, posilujte, plavte, co to dá - svaly a srdce snesou zatížení

Kdy se milovat?
7.00-9.00 nebraňte se - berte sex jako rozcvičku
20.00-22.00 přijímejte vše hezké - mazlení, doteky, přítomnost druhého

22.00-24.00 usínejte - - nejlépe v objetí, které ukolébá do spánku
Aromaterapie
Už naše babičky věděly, že pitím léčivých čajů, mazáním vonnými mastmi nebo pouhým čichání vůně lze podpořit činnost některých orgánů tak, aby to našemu tělu prospělo. Vy si dnes všechno můžete koupit - čaje, vonné silice i masti.
Mám pro vás několik tipů:

SILICE
(k čichání)
na deprese - citronela, růže, vanilka, jalovec, modřín
harmonii navozuje - grep, jasmín, meduňka, šalvěj, mandarinka
úzkost zmírňuje - bazalka, cedr, heřmánek, majoránka, santal

MASÁŽE
(k promasírování)

na bolest hlavy - grep, rozmarýn, heřmánek, máta
na nachlazení - máta, levandule, eukalyptus, rozmarýn
na bolestivou menstruaci - růže, majoránka, levandule

ČAJE A NÁLEVY
(k pití a obkladům)

na revmatismus- arnika, kaštan, kafr, bazalka
na záněty - mateřídouška,měsíček, třezalka
na trávení - estragon, máta, bergamot
DOPŘEJTE SI LEVANDULOVOU KOUPEL
Co může být příjemnějšího než teplá levandulová koupel po dni plném stresu, nebo tehdy, když máme náladu na bodu mrazu? Koupel, která uvolňuje svalstvo, prokrvuje celé tělo, působí příznivě na psychiku a povzbuzuje náš imunitní systém.
Levandule obsahuje účinné látky, které zklidňují, pomáhají při bolestivé menstruaci, mírní záněty, podrážděnost, nespavost. Celkově zklidní organizmus při nervovém vyčerpání a bolestech hlavy. Působí příznivě při depresích a pocitu psychického napětí.
Doporučuje se přidat do večerní koupele o teplotě maximálně 40 stupňů Celsia plátěný sáček naplněný sušenou bylinkou, nebo přilít čerstvě připravený a scezený odvar. Jinou možností je přidat do lázně asi 5 - 7 kapek levandulového oleje, dobře zamíchat, aby se rozptýlil. V této lázni zůstaneme asi 20 minut, jen musíme dát pozor, abychom v ní neusnuli.
Účinný je i šálek horkého levandulového čaje vypitý před spaním. Pokud jsme hodně rozrušení, je dobré si po koupeli sednout nebo lehnout a do spánků si jemnými pohyby vmasírovat několik kapek levandulového oleje. Chvíli odpočíváme a snažíme se na nic nemyslet.


Jak si zpříjemnit zimu

30. listopadu 2006 v 11:49 Rady pro každého
Objímejte stromy!

Prudké výkyvy počasí, které nás letos provázejí, mohou nepříznivě působit na citlivé jedince, ale ani zcela zdravým lidem kolísání meteorologických jevů neprospívá.
Stromy svou majestátností a dlouhověkostí symbolizují život, sílu a tradici. Dokáží ale víc. Silné stromy vyzařují energii, kterou z nich můžeme čerpat i my.
Do lesa chodíme na procházky, na houby nebo borůvky. Dnes tam můžeme jít za stromy. Energii od nich nejlépe získáme přímým kontaktem. Obejmout strom tudíž není nic k smíchu. Přitiskneme i čelo k popraskané kůře a příliv tepla, který brzy ucítíme, projede celým tělem. Méně citlivé osoby třeba tepelný proud nepocítí, ale energie jimi prostupuje. Nesmíme ji bránit, uvolníme se, vyčistíme myšlenky a silné, zdravé stromy svoji životní energií mohou pomoci.
Bělounká bříza osvěžuje a rozproudí v nás dosud nehybnou energii, odplaví úzkosti, sklíčenost a depresi, přinese klid a posiluje vnímavost.
Buk se dřevem tak tvrdým a odolným, že přetrvá staletí, pohlcuje nemoci, zvláště bolesti hlavy a migrény, upravuje k normálu krevní tlak, zbavuje stresu a posiluje toleranci k druhým.
Dub s krásnými plody připomínající hlavu rozpustilého panáčka s čepičkou, pomáhá při ztrátě životní energie, nepřekonatelném smutku nebo při apatii z dlouhé nemoci, zklidní, pomůže utřídit myšlenky a správně se rozhodnout. Symbolizuje sílu, moc a dlouhověkost.
Lípa nabízí spočinutí milencům, je to strom lásky, naznačí cestu ve sporu, zbavuje pesimismu. Příjemné posezení v jejím stínu přinášelo radost a dobrou pohodu i starým a nemocným babičkám.
Pokroucená borovice od nás přijme všechny smutky a výčitky svědomí a nabídne opět radost ze života, sílu a energii.
Jedle uklidní podrážděnou nervovou soustavu, blahodárně působí na dýchací cesty a plíce, podporuje prokrvení těla, posílí intuici.
Kaštan zmírňuje napětí, obavy a strach a obnovuje sebejistotu. Plody v kapse nebo pod polštářem pomáhají proti revmatismu
Uklidněte se
Dnešní hektická doba sice moc nenahrává rozvíjení duchovních sfér naší mysli, ale i hodina, dvě týdně věnovaná meditaci vsedě, při níž nemyslíte na nic jiného než na svůj dech, vás uklidní, uvolní a zbaví vás stresu a únavy. Pakliže chcete spojit duševní očistu i s posílením těla, cvičte jógu,

Sauna je poklad pravý

Chtěla byste udělat něco pro své tělo a zdraví, ale sportování se vám protiví? A máte pocit, že při tom strašném listopadovém počasí se už nikdy nezahřejete? Pak vyrazte do sauny!

Saunování má pro naše tělo i mysl spoustu plus a v podstatně žádné zápory. Horko přispívá ke zlepšení krevního oběhu, uvolňuje svaly, rozšiřuje póry a pocením se čistí nejen pleť, ale i celý organismus. Prostě samé dobré věci, při kterých můžete navíc lenošit

Udělejte si pořádek v hlavě

Únava, špatná nálada, pocity sklíčenosti, marnosti a beznaděje. Zažil to snad každý. Deprese
Sklíčenost, skleslost, stav projevující se pocitem smutku, úzkosti, strachu, méněcennosti...
Prevence
Smích a dobrá nálada
Odborníci tvrdí, že nejlepší prevencí proti depresím je smích a dobrá nálada. Místo mračení se usmívejte, snažte se nepřipouštět si problémy víc, než je nutné. Čtěte vtipy, dívejte se na komedie, rozvíjejte smysl pro humor v práci i doma. Pokud se vám podaří udržet si nadhled a smysl pro humor, máte větší šanci situaci ustát. Ráno začínejte tím, že se na sebe usmějete do zrcadla. Vypadá to sice podivně, ale opravdu to funguje

Zde si přečtěte pár rad

Poradna jak zvládnout psychiku - najdete ji na www.help24.cz

Zkuste to:

Jak se rychle zklidnit, uvolnit a dostat ze sebe negativní energii?
Rychlá technika
Několikrát za sebou se hluboce nadechněte a poté pořádně vydechněte až k bránici. Při výdechu silně zatněte hýžďové svaly a pěsti, při výdechu je opět povolte. Opakujte několikrát za sebou, budete se cítit klidnější, svěží a uvolněnější.
Slovní technika
určete si jedno slovo, které bude vaším heslem. To slovo by nemělo mít žádný význam, aby nevznikla při jeho přeříkávání žádná asociace -to slovo si vytvořte uměle. Pak se pohodlně posaďte do křesla, zavřete oči, uvolněte se a pomalu dýchejte. V klidu si opakujte zvolené slovo a soustřeďte se jen na něj. Pokud se vám budou myšlenky rozutíkávat, vždy se vraťte zpět ke svému slovíčku. Toto cvičení si opakujte několik minut každý den, podvědomí se ho pak spojí s navození klidu a pokud ho pak vyslovíte v nějaké vypjaté situaci, pomůže vám k tomu se rychle zklidnit.
Vizuální technika
Toto cvičení provádějte večer v posteli před usnutím nebo kdykoli přes den. Pokud máte neodbytné myšlenky, které se vám neustále vrací, problémy, které vám nedají pokoj a vtíravé negativní představy, tak si sedněte nebo lehněte, zavřete oči a představujte si, že máte v hlavě velikou skříň plnou šuplíků a v každém šuplíku je schovaný některý váš problém. Šuplíky jsou otevřené a vy je budete imaginárně se své hlavě zavírat, čím se uzavře každý váš problém, který vás trápí. Nebo s můžete představovat, že máte v hlavě četu uklizeček s košťátky, které důkladně vymetají všechny vaše problémy z hlavy ven.
Zívací technika
To nevadí, že je den a vy jste vstávali už před dlouhou dobou. Přesto si udělejte zívací cvičení, které spočívá v tom, že si opravdu dlouze zívnete současně s pořádným protažením těla. Odstraníte tak strnulost a blokády.
Šlapací technika
Na zem si položte malý tvrdý polštářek, stoupněte si na něj, uvolněte se a v klidu na něm přešlapujte, celé tělo nechte volně viset, jako byste byli hadrový panák. Přešlapujte několik minut, pokud nebudete úplně uvolnění.

Co je polibek

24. listopadu 2006 v 23:56 Básně,Citáty,Láska
Co je polibek?
Polibek je lásky mluva..
Polibek je pečetí lásky..
Polibek je poslední radostí..
Polibek je hold lásce..
Polibek je nejdražší pouto..
polibek je "pozdrav, kdy se dotkneme rty pevně přitisknutými k sobě a nato je oddálíme." Z toho je zcela zřejmé, že i když slovník může něco vědět o slovech, o líbání neví nic.
Jestli chceme poznat skutečný význam slova polibek, měli bychom se zeptat básníků. Například Coleridge nazval polibek "vdechováním nektaru", Shakespeare říká, že polibek je "pečetí lásky". Martialis, ten starý římský básník, který zatajoval mnoho příležitostí pro výzkum tohoto tématu, říká, že polibek je "vůně balzámu získaného z aromatických stromů; stoupající aroma, kterou vydávají houfy šafránu; ovocný parfém sládnoucí v zimních pupenech ovoce; rozkvetlé louky v létě; jantar zahřátý rukou dívky; kytice květů, která láká včely."
Ano, polibek je toto všechno...a víc.
Jiní řekli, že polibek je: hojivý balzám lásky; první a poslední z radostí; lásky mluva; pečeť blaženosti; hold lásce; tající doušek; Venušin nektar; řeč lásky.
Ano, polibek je toto všechno...a víc.
Protože pro polibek nikdy nenajdeme přesnou definici. Vždyť každý polibek je jiný než byl ten předtím a než bude ten potom. Tak jako žádní dva lidé nejsou stejní, ani žádné dva polibky nejsou stejné. Protože to lidé dělají polibky. Skuteční živí lidé pulsující životem a láskou a nebetyčným štěstím.
Samozřejmě že jsou různé druhy polibků. Například je tady polibek, který zbožná osoba vtiskne na prsten papeže. Je tady mateřský polibek matky svému dítěti. Je tady přátelský polibek dvou lidí, kteří se vítají či loučí. Je tady polibek, který král vyžaduje od svých podrobených poddaných. Naše polibky budou ty jediné polibky, o kterých má cenu přemýšlet, polibky lásky. Ten polibek, který měl možná na mysli Robert Burns, když napsal:
Medová pečeť jemných citů,
něžný příslib budoucí blaženosti,
nejdražší pouto mladých známostí,
první sněženka lásky, panenský polibek.
Podivná věc na polibku je, že i když se lidstvo líbalo už od doby, kdy se Adam otočil na boku a uviděl vedle sebe ležet Evu, skoro nic nebylo o této věci dosud napsáno...
Polibte dnes své milované tak, jak to s jedinečností každého děláte.

Kdy je opravdu zima

20. listopadu 2006 v 21:57 Jaro,léto, podzim,zima

Kdy je opravdu zima

10 oC
Obyvatelé helsinských činžáku vypínají topení.
Laponci pěstují kytičky.
+5 oC
Laponci se opalují, zatímco Slunce vychází nad horizont.
+2 oC
Italská auta nejdou nastartovat
0 oC
Destilovaná voda zamrzá.
-1 oC
Dech se stává viditelným.
Čas naplánovat si dovolenou u Středozemního moře.
Laponci jedí zmrzlinu a popíjejí studené pivo
- 4 oC
Kočka se snaží nasáčkovat se ti do postele
-10 oC
Čas naplánovat si dovolenou v Africe. Laponci se jdou koupat.
-12 oC
Příliš velká kosa na to, aby sněžilo.
-15 oC
Americká auta nejdou nastartovat.
-18 oC
Helsinští nájemníci zapínají topení
-20 oC
Dech se stává slyšitelným.
-22 oC
Francouzská auta nejdou nastartovat.
Příliš velká kosa na bruslení.
-23 oC
Politici litují ubohé bezdomovce.
-24 oC
Německá auta nejdou nastartovat.
-26 oC
Každé vydechnutí se dá použít jako materiál pro stavbu iglu.
-29 oC
Kočka zkouší nasáčkovat se ti pod pyžamo.
-30 oC
Žádné normální auto už nejde nastartovat.
Laponec zakleje, poskáče po pneumatikách a nastartuje svého žigulíka.
-31 oC
Příliš velká kosa na líbání, rty přimrzají k sobe.
Laponská fotbalová družstva začínají trénovat na jaro.
-35 oC
Čas naplánovat si dvoutýdenní horkou koupel.
Laponci odhazují sníh ze střechy.
-39 oC
Rtuť zamrzá.
Příliš velká kosa na to, aby se dalo přemýšlet.
Laponci si zapínají vrchní knoflíky u košile.
-40 oC
Auto chce s tebou do postele.
Laponec si obléká svetr.
-44 oC
Můj finský kolega zvažuje, že přivře v kanceláři okno.
-45 oC
Laponci zavírají záchodové okýnko.
-50 oC
Tuleni opouštějí Grónsko.
Laponci vyměnují prstové rukavice za palčáky.
-70 oC
Lední medvědi opouštějí severní pól.
Univerzita v Rovaniemi (Laponsko) organizuje přespolní orienťák.
-75 oC
Santa Klaus opouští polární kruh Laponci si narazí kulicha pres uši.
-120 oC
Alkohol zmrzl. Laponec je nasraný.
-268 oC
Helium zkapalnělo.
-270 oC
V pekle mrzne
-273,15 oC
Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic.
Laponec, žužlaje zmrzlý destilát, připouští: "Jo, je trochu zima...."


Bílá zima

14. listopadu 2006 v 18:46 Jaro,léto, podzim,zima
ZIMA- roční období,které má své kouzlo,nejraději máme bílou zimu,když
Sněhová peřina pokryje celou krajinu,ledová královna mávne svou hůlkou
A spomocí slunečních paprsků se začne vše třpitit a lesknout.A najednou je vše kolem čisté a bílé.Taková zima se nám líbí.

Ladovská zima

Za vločkou vločka
z oblohy padá
chvilinku počká
a potom taje
Na staré sesli
sedí pan Lada
obrázky kreslí
zimního kraje
V zimě
Ostříhané dny
tlučou křídly
do prachových peřin.
sníh sbírá otisky,
střechám narůstají řasy,
mráz příštipkaří
a v dlaních mi pláčou
démanty pomíjivé krásy.
Ledové království
Venku napadl bílý sníh,
vločky na zem pomalu padají.
Mám dost času u okna snít,
polínka v krbu tichounce praskají.

Představuji si ledové království,
vládne mu královna z ledu.
Krajina kolem spí a přesto se skví,
tu krásu popsat ani nedovedu.

Měsíc svítí a oslňuje ledové království,
co rozprostírá se v krajině ledu.
Všechno kolem je bílé a spí,
na tu krásu už nikdy nezapomenu.

Zimo, zimo

Zimo, jak jsi krásná v bílém kožíšku,
odejdi již, přenech vládu jarnímu sluníčku.

Zimo, máme Tě rádi k vánočnímu stromečku,
odejdi již, přenech vládu velikonočnímu vajíčku.

Zimo, zimo, zimo, nejsi dlouhá maličko?
Zimo, vzpomenu si na Tebe, až bude velké teplíčko,
odejdi již, někam daleko, vždyť se vrátíš.

Zimo, přejde jaro, léto, podzim, potom budeš opět vládnout,
odejdi již, odpočiň si od mých nářků na Tebe.
ZIMNÍ KRAJINA

Podzim krásný a barevný

13. listopadu 2006 v 20:01 Jaro,léto, podzim,zima
Podzim má své kouzlo a ukazuje se nám ve všech barvách a právě svou barevností je krásný.
Ani jediný list nesežloutne bez tichého souhlasu celého stromu
Podzime
Podzime, podzime,
zas už nosíš deště,
pěkně tě prosíme,
počkej chvíli ještě.
Kam vkročíš podzime,
tam je plačtivý den,
pěkně tě prosíme,
počkej ještě týden.
Podzim
Sluníčko se rozloučilo
s kytičkami, s travičkou,
na cestu jim zamávalo
paprskovou ručičkou.
Jděte všichni honem spát,
musím podzim přivítat.
Přikládám několik obrázků, kde podzim opravdu nešetřil barvami,ale to už posuďte sami:


Exotická Barbie

4. listopadu 2006 v 19:05 Panenky


Barbie a kalhoty

4. listopadu 2006 v 17:51 Panenky
Napište jak se vám líbí

Děkuji za návštěvu a přijďte zas