Září 2006

Modní návrhářka Gábina Páralová

29. září 2006 v 23:38 Móda a styl

Gábina Páralová

Toužíte-li po extravaganci, výstřednosti a jedinečnosti, stavte se těsně po některé z módních přehlídek. Pokud budete dostatečně rychlí, přijdete si na své. Právě tehdy se totiž v salónu GP objevují jedinečné modely určené výhradně pro přehlídková mola nebo třeba pro vás.

Modní návrhářka Helena Fejková

29. září 2006 v 23:27 Móda a styl
Helena Fejková
módní návrhářka ve své bohaté kariéře nasbírala řadu ocenění Některé vzory vytváří z originálních materiálů, které vyvíjí jen pro svoji značku v úzké spolupráci s vybranými tuzemskými výrobci.
Mezinárodní porota například ocenila její lněnou džínovou kolekci, která se dlouho konfekčně vyráběla v třeboňském Otavanu a dodnes jí autorka rozvíjí v náročné kategorii "haute couture".
Mezi stálé klienty Heleny Fejkové patří řada známých osobností veřejného i uměleckého světa a výjimkou nejsou zahraniční hostéDo jejího salónu pravidelně jezdí zákazníci z Německa, Francie, Rakouska, Švédska i Ruska.

Modní návrhářky E Daniely

29. září 2006 v 23:15 Móda a styl

Daniela Flejšarová
Eva Janoušková

Oděvní design

V roce 1991 obě návrhářky, Daniela Flejšarová a Eva Janoušková vytvořily společný závod pod značkou "E.daniely", který v roce 2001 v plné aktivitě dovršil desetiletí svého trvání. Na přípravě modelů pro pravidelné přehlídky se podílejí obě výtvarnice rovnocenně. Jejich tvůrčí společenství funguje dobře především proto, že se setkaly dvě osobnosti rozdílného výtvarného náboje...

Modní návrhář Josef Klír

29. září 2006 v 23:07 Móda a styl
Josef Klír
Josef Klír sám sebe označuje za "typ návrháře, který nedělá sezónní kolekce a nevytváří trendy," očekává, že móda bude více oddělovat šaty pro běžné nošení a pro slavnostní příležitosti.
Střihy pro ulici se zjednodušují, zatímco večerní modely jsou stále zdobnější. "Tak by to mělo být, protože lidé přestávají rozlišovat, kam jdou. Přijde mi, že rifle, svetr a trička se staly naprosto běžným oblečením. A to se mi moc nelíbí,"

Modní návrhářka Klára Nademlýnská

29. září 2006 v 22:57 Móda a styl

Klára Nademlýnská

Přední módní návrhářka Klára Nademlýnská se netají tím, že módu nedělá pro umění. Oblečení považuje za praktickou součást naší osobnosti, prostřednictvím níž můžeme vyjádřit své Já. Ve svém díle vzdává hold smyslným ženským tvarům.
Po vystudování střední oděvní průmyslové školy v Praze pracovala deset let jako návrhářka v Paříži. V roce 1994 představila svou první autorskou kolekci a o čtyři roky později vytvořila vlastní značku a otevřela si butik v Dlouhé ulici v Praze.

Módní návrhářka Beata Rajská

29. září 2006 v 22:33 Móda a styl

Beata Rajská

"Každá moje kolekce je vyjádřením mého vztahu k módě a k době, je částí mého JÁ."
Beáta Rajská patří mezi současné přední světové módní návrhářky,vytvořila kolekci pro MISS ČR 2000 Michaelu Salačovou a hlavní večerní šaty na MISS WORLD v Londýně. V roce 2001 připravila supervizi a 3 kolekce na MISS ČESKÉ REPUBLIKY. Beáta Rajská pravidelně spolupracuje s TV Nova, TV Prima, ČTV a s časopisy Květy, Vlasta, Eva, Playboy, Business World a Cosmopolitan. Byla také na základě výsledků tenderu vybrána jako autorka modelů reprezentativní kolekce " Jablonex - nové tisíciletí".

Módní návrhářka Blanka Matragi

29. září 2006 v 22:23 Móda a styl
Blanka Matragi
Vyučila se brusičkou skla a studovala střední průmyslovou školu sklářskou. Potom přišlo na řadu oděvní výtvarnictví na Vysoké škole umělecko průmyslové v Praze. Během studií se seznámila s Makramem Matragim a po svatbě s ním odjela do exotického Libanonu. Tam začala pracovat v soukromém módním salónu.
Svatební šaty, které Blanka Matragi ušila pro dceru ministra se zalíbily dcerám a manželkám diplomatů a nakonec i arabským princeznám. Blanka Matragi si na hlavní Bejrůtské třídě Hamra otevřela módní salón Blanka Haute Couture.
Jejími klienty jsou dnes ženy z královských rodin, vysoce postavené ženy v Americe i Evropě a manželky bohatých podnikatelů.Navrhuje především toalety, svatební a zásnubní šaty. Šije z nejdražších materiálů, vyšívá zlatými nitěmi. Na jednom modelu pracuje deset lidí více než týden. Šije jen pro ženy. Jediní muži, kteří se mohou pochlubit jejími modely jsou členové policejního sboru v Abú Zabí, kterým navrhla uniformy.
Už před svým odchodem na Blízký východ navrhovala Blanka Matragi kostýmy pro televizní inscenace a oblékala naše hvězdy populární hudby. V Praze uspořádala již několik módních přehlídek a jedny z jejich šatů lze zhlédnout i v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Co vědci vymysleli

20. září 2006 v 23:37 Zajímavosti

Mléčná čokoláda povzbuzuje mozkovou aktivitu

Srovnáním účinků mléčné a hořké čokolády věnovala svou nejnovější studii skupina amerických odborníků. Podle jejich závěrů lidé, kteří požili mléčnou čokoládu, zvládají podstatně lépe různé testy na paměť a řešení problémů.
WASHINGTON - Výzkum působení různých druhů čokolád ukázal, že "celkové výsledky pro verbální a vizuální paměť jsou jasně lepší u lidí, kteří snědli mléčnou čokoládu. Konzumace obou druhů čokolády potom vedla u pokusných osob ke zlepšení kontroly impulzů a zrychlení reakcí."
Podle informací agentury Newswise snědli účastníci výzkumu buď 85 gramů mléčné čokolády, nebo 85 gramů hořké čokolády, nebo 85 gramů karobu. Kontrolní skupině nebylo nabídnuto nic. Po patnácti minutách trávení byli účastníci podrobeni sérii testů na rozlišování slov, verbání paměť a schopnost soustředění. Výsledky podle dr. Raudenbushe byly zcela průkazné, nyní jde o to, zjistit přesně, která kombinace živin je za tuto dobrou zprávu odpovědná.
V Londýně otevřeli první tělocvičnu mozků
Rubikova kostka si ve světě získala mnoho příznivců.
V britské metropoli otevřeli první tělocvičnu mozků. Národní muzeum vědy a techniky připravilo ve svém oddělení Science Museum (Muzeum vědy) unikátní expozici, v níž mohou zájemci potrápit svůj mozek. Namísto rotopedů a posilovacích strojů se zájemci setkají s obvyklými i méně známými hrami.
LONDÝN - Šachy a Rubikova kostka patří mezi tradiční hlavolamy, které bystří mozek. Vedle toho se však Londýňané mohou seznámit s méně obvyklými hříčkami a poznat historii japonského Sudoku, tolik oblíbeného v posledních letech i v Evropě. Kustod unikátní expozice chtěl v Londýně vytvořit posilovnu mozků, protože se podle něj poslední dobou myslí pouze na tělo. Mentální cvičení zlepšuje paměť, oddaluje stárnutí a omezuje vznik některých kognitivních poruch.
"Je to vzrušující nápad, protože povzbuzování činnosti mozku může odvrátit mentální útlum," věří profesor Clive Ballard z Královské koleje (King´s College) v Londýně.
Mozkocvična je umístěna v Muzeu vědy na Exhibition Road v okrsku Kensington a Chelsea.
Studie: Závislost na mobilech vzrůstá
Na přelomu roku proběhlo ve Velké Británii rozsáhlé sociologické šetření, které se zabývalo závislostí lidí na svých mobilních telefonech. Průzkumu se zúčastnilo 2 000 osob.
To, že mnozí lidé jsou na svém mobilu, na internetu a dalších technologiích závislí není nijak převratný objev. Ale čísla, která britští vědci zveřejnili, jsou skutečně zarážející. Devadesát procent dotázaných uvedlo, že se cítí neklidní, když jim jejich telefon aspoň jednou za hodinu nezazvoní či nezapípá. Podobně vysoká čísla se objevila i u dalších sledovaných ukazatelů. Osmdesát procent respondentů se cítí nesvá, pokud vypadne mobilní síť a 84 procent musí mít svůj telefon neustále v zorném poli. Podle odborníků je toto vysoké číslo způsobeno faktem, že mobil bývá stále víc považován za lidskou bytost. A máte svůj mobil na dohled i vy?
Unie se chystá zakázat rtuť v teploměrech
I když Evropská komise navrhla, aby se používání rtuti v teploměrech v unii zakázalo, je rtuťový teploměr stále ještě nejčastějším prostředkem zjišťování teploty.
Z průzkumu, který dlouhodobě provádí společnost Hartmann-Rico, největší výrobce digitálních teploměrů, vyplývá, že stále ještě 70% lidí nakupuje rtuťové teploměry. Tato tendence je dlouhodobá a příliš se nemění přesto, že dnes je možno vybírat z pestré palety teploměrů digitálních. Jsou sice o něco dražší, ale jejich použití je jednodušší a zejména bezpečnější.
Rtuť je nebezpečným prvkem - zejména výpary z ní jsou jedovaté. Uživatelské nebezpečí hrozí i v případě rozbití vlastního skla teploměru. Obtížné a zejména nákladné je i jeho skladování a likvidace rtuťových teploměrů. Náklady na likvidaci jednoho teploměru jsou nakonec vyšší než jeho kupní cena. Odevzdání rtuťového teploměru ve sběrnách nebezpečného odpadu není zpoplatněno.
"Jedovatá rtuť z teploměrů většinou končí v odpadcích. Když ji zakážeme, bude to dobré pro lidi, ale také to prospěje životnímu prostředí," řekl místopředseda Evropské komise Günther Verheugen

Pár rad jak si udržet dobrou náladu

20. září 2006 v 21:27 Něco pro zdraví

Jak rychle načerpat energii

Energie, ta životadárná síla. Občas každému dojde energie a vy si pak připadáte jako chodící mrtvola. Nemáte chuť na nic, na jídlo, na pití, nechce se vám číst, sportovat, pracovat, chcete jen tak bezúčelně sedět nebo ještě lépe spát.
Na to, jak se cítíme má vliv mnoho faktorů. Občas se cítíme nepoužitelní jako vypsané pero jen tak a občas za to může dlouhodobý stres, námaha, nedostatek odpočinku či špatný den v práci. Počasí hraje také svou úlohu a dokonce bych řekla, že poměrně velkou.

Pokud se však cítíte permanentně unaveni a bez "šťávy", může to být způsobeno špatnými stravovacími návyky či vypjatým prostředím, kde se pohybujete. Ačkoli vám to může přijít směšné a paranoidní, tak na vině může být také místo, kde bydlíte či třeba vaše postel. Nekvalitní a špatný spánek je velice špatný sluha.

Existuje velké množství receptů jak vyzrát na přechodný nedostatek energie a každý má ten svůj oblíbený a zaručený. Skvělým pomocníkem je kofein. Probere vás sice, ale na druhou stranu byste to s ním neměli přehánět, neboť nápoje obsahující kofein dehydrují. Kávu, černý čaj (obsahuje v malém množství kofein a ve větší míře tein) či kolu byste neměli konzumovat v hektolitrech.

Jestliže na vás nápoje obsahující kofein nezabírají, zkuste čokoládu. Nemyslím tím, že byste denně měli jíst celou tabulku čokolády či na posezení zbaštit čokoládovou bonboniéru. Stačí, když si dáte dvě-tři kostičky tabulkové čokolády, hned vám bude lépe. Možná je dobré mít po ruce v práci v šuplíku schovanou čokoládu, ale spíše vás to bude lákat mlsat a mlsat. Ideální je jí tam nemít. Jakmile vás překvapí "výpadek energie", jděte si ji koupit. Spojíte příjemné s užitečným. Chůze do nejbližšího obchodu vás na čerstvém vzduchu probere a čokoláda dodá energii.

Další dokonalý způsob je již zmiňovaná chůze. Můžete si dojít něco koupit nebo jen tak se jít na chvíli projít. Poslední dobou je ve firmách velice trendy a moderní, když se zaměstnanci mohou protáhnout či projít. Zaměstnavatel totiž ví, že tak své podřízené udrží déle v pohodovém stavu a neunavené. Jakýkoli pohyb vám rozproudí krev. Pokud u vás není v práci dovoleno jít na malou procházku v pracovní době, projděte se jen tak do vedlejších kanceláří.

Zajisté se vám také občas po dobrém obědě stane, že pomalu začínáte nad prací usínat. Opět není nic lepšího než se rozpohybovat. Není tím o však myšleno, že byste se měli v tu chvíli účastnit nějakého zápasu či maratónu. Spíše se jedná pracovní činnosti při, kterých nestojíte či nesedíte na jednom místě. Ačkoli se vám nechce pracovat, tak právě práce vám může dodat energii

Energy drinky jsou další variantou jak vyzrát na únavu a dobýt si baterky. Mnoho lidí však na ně nedá, neboť jde spíše o krátkodobé doplnění energie. Jestli potřebujete "energetickou injekci" , tak tohle není správná volba na dlouhou trať. Mladí lidé velmi často energy drinky míchají s alkoholickými nápoji, i když toto spojení není doporučované výrobci.
Na špatnou náladu jídlem
Náladu si můžete kazit i sami vinou nevhodné a špatné stravy. Že nevěříte? Tak se na to pojďte s námi podívat.
Jste-li nervózní, všimněte si, že sáhnete po nějakém antidepresivu v jídle, po čokoládě, po cukru, kofeinu…Nejvíce pak v období zimy. Dlouhé období s nedostatkem světla vyvolává špatnou náladu a lidé častěji sahají po sacharidech. V normálním období působí u většiny lidí tak, že je přepadne únava a jsou méně aktivní. Avšak v době zimy, depresí a špatné nálady dochází po požití sacharidů k opačnému efektu. Lidé jsou naplněni energií a mají touhu něco dělat.
Trpíte-li sklíčeností v této době, chybí vám sluníčko a dobrá nálada, pak se o tento přírodní lék rozhodně nepřipravujte a dopřejte si jej. Pokud nechcete jíst vyloženě sladkosti, volte jiné potraviny obsahující velké množství sacharidů, třeba chléb, těstoviny, zeleninu a obiloviny. Vyvarujte se naopak alkoholu a kofeinu, protože v tomto období může vyvolat stavy úzkosti.
Přesto kofein dokáže také zvednout náladu. Avšak v malých dávkách. Stačí i jeden šálek denně, abyste se cítili svěží, plní energie, naopak příliš velké množství vás o dobrou náladu zase rychle připraví, vyvolá u vás nespavost a úzkost. To vše samozřejmě závisí na tom, jak se kdo s kofeinem vyrovnává, jak na něj působí. Někdo pije denně pět šálků a je v pohodě, někdo si dá jeden a má pocit, že mu srdce vyskočí z hrudi.
Náladu vám pokazí také nedostatek kyseliny listové, která je obsažena v zelenině, hlavně ve špenátu a luštěninách. Její nedostatek může vyvolat deprese, ale zase příliš vysoké dávky mohou být toxické.
Vhodná je i konzumace mořských plodů a ryb. Vědci se domnívají, že nám pomáhá větší množství selenu, které je v nich obsažené. Působí antidepresivně. Selen najdete také v obilovinách nebo v ořeších. Avšak i ten je ve větších dávkách toxický.
Náladu vám zvedne i česnek nebo feferonky. Ale i tady platí : Všeho s mírou.
A co vy? Jak bojujete se špatnou náladou? Máte osvědčené potraviny nebo mlsky, které vám ji zaručeně zvednou, nebo naopak spolehlivě zkazí? Mně by docela určitě náladu zkazila naservírovaná játra s omáčkou a rýží…brr.

Mlsejte pro radost i pro zdraví

HARIBO

Mořská řasa
Pokud rády mlsáte, kupte si bonbony Berries Haribo. Měkké želé chutná po malinách a ostružinách a je obohaceno želatinovým přípravkem Agar Agar, který se získává z mořských řas, je jedním z nejcennějších zdrojů vlániny, organického jódu a minerálů (hořčík, vápník, železo, fluor)
.

Čokoláda je zdrojem energie pro tělo i duši

Pochoutka také odstraňuje napětí a stres.

Čokoláda se díky svým vlastnostem těší výjimečnému postavení mezi sladkostmi. Je okamžitým zdrojem energie pro tělo i ducha, proto po ní sáhnou i lidé, kteří vydávají hodně energie například při sportování.
ČR - Čokoláda ovlivňuje i neurotransmitery v mozku, odstraňuje napětí a stres a navozuje pocity pohody a klidu. A to vše je ještě umocněno její nezaměnitelnou chutí. Tato tvrzení jsou podložena například výsledky studií pražského Centra pro poruchy metabolismu a výživy.
Důležitou součástí čokolády je kakao, obsahující alkaloidy theobromin a - byť v desetkrát menším množství - také kofein - tedy látky známé svými povzbuzujícími účinky.

Také proti kašli

Výzkumy britských lékařů navíc potvrzují, že theobromin úspěšně potlačuje kašel. Prospěšný vliv čokolády na kardiovaskulární systém potvrdily četné klinické výzkumy - pravidelné užívání malého množství čokolády s vysokým obsahem kakaa snižuje riziko vzniku krevních sraženin.
Aby byl výčet úplný, nesmí se zapomenout ani na ochranu, kterou čokoláda poskytuje našemu tělu před volnými radikály, které jsou považovány za jednu z příčin rakovinového bujení. Jak prokázaly průzkumy pražského Státního zdravotního ústavu, je to především díky látkám ze skupiny bioflavonoidů, které mají výrazné antioxidační účinky.
Tyto příznivé účinky se týkají především hořké čokolády, která má pro svůj vyšší obsah kakaa až dvojnásobnou antioxidační aktivitu.
Víte, že...
staří Mayové považovali čokoládu za afrodisiakum?......
za 2. světové války se čokoláda dávala vojákům pro zlepšení vytrvalosti a odolnosti......
zvýšené množství fenyletylaminu, který obsahuje čokoláda, se vylučuje v mozku zamilovaných......
......si můžete dopřát čokoládový zábal, čokoládovou koupel nebo masáž ve vybraných salonech? Čokoláda zvlhčuje, vyživuje a omlazuje pokožku. Zbavuje pleť vrásek a seschlé kůže a vrací ji jemnost.......
existuje Mezinárodní čokoládový festival? Koná se v portugalském historickém městečku Óbidos, kam se sjíždějí profesionální cukráři, aby předvedli své umění.....

Pečujeme o zdraví

20. září 2006 v 18:43 Něco pro zdraví

Ovoce i zelenina pomáhá v boji proti nemocem

Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny snižuje koncentraci cholesterolu v krvi, zlepšuje poměr sodíku a draslíku, čímž chrání srdce. Podle odborníků pravděpodobnost infarktu myokardu a mozkové mrtvice je u lidí, kteří denně konzumují pět a více porcí ovoce a zeleniny, poloviční než u těch, kteří je jedí jen málo nebo vůbec.

Jak konzumovat ovoce a zeleninu?

**Vitamíny a bioaktivní látky jsou velmi citlivé na světlo a teplo. Již při třech dnech skladování ztrácí zelenina vitamíny. V chladničce se však tento proces odbourávání částečně zpomaluje. Zmrazená zelenina si vitamínů a bioaktivních látek uchovává nejvíce. Proto je někdy výhodnější než sice čerstvá ale povadlá zelenina.
**Nikdy ovoce a zeleninu zbytečně nenechávejte jen tak volně po oloupání ve vodě.
**Zeleninu vařte co nejkratší dobu a co na nejnižší teplotě.
**Tepelným zpracováním se ze zeleniny ztrácí vitamíny jako i další, pro organizmus důležité látky. Odborníci tvrdí, že nejzdravější způsob přípravy zeleniny je vaření v páře, kdy si zelenina dokáže udržet téměř sto procent všech výživných látek. Zeleninu je vhodné vařit v minimálním množství vody, aby všechny výživné látky neputovaly do vývaru. Nejméně vhodné je vařit zeleninu v mikrovlnné troubě, zelenina v ní vařená ztrácí téměř 90 procent všech výživných látek.
**Denně bychom měli dostat do těla minimálně 400g ovoce a zeleniny. Nejde však jenom o množství, ale také o různorodost a pestrost ovoce a zeleniny, kterou denně sníme.
**Nikdy nekonzumujme již, i nepatrně, nahnilé ovoce a zeleninu.
**Dužinaté ovoce jíme se slupkou, protože obsahuje mastné kyseliny.
**Více informací na http://www.zdrava5.cz/
"Zdravý dospělý člověk by měl denně sníst aspoň pět porcí ovoce a zeleniny, tj. nejméně 400 g", doporučuje Prof. Ing. Rudolf Poledne, CSc., předseda Fóra zdravé výživy a zároveň nabízí řešení: "Pět porcí ovoce a zeleniny jednoduše pokryjeme např. sklenkou 100% ovocné šťávy k snídani ve formě celozrnného chleba s rostlinnou pomazánkou a rajčetem, miskou zeleninového salátu před obědem, zeleninovou přílohou k hlavnímu chodu a jablkem k odpolední svačině."

Víte, co je "vitamín života"?

Kyselina listová je i ve špenátu
Ve velké rodině vitamínů, bez kterých se neobejde tělo žádného člověka, je jeden, který bývá někdy neprávem přehlížený, ačkoli má pro lidské zdraví naprosto zásadní význam. Dalo by se s nadsázkou říci, že je to vitamín "věčného mládí". Skrývá se pod označením B9, ale častěji se pro něj užívá označení KYSELINA LISTOVÁ.
Má zásadní vliv na tvorbu desoxyribonukleové kyseliny (DNA), která je nositelkou naší genetické informace. Bez vlivu vitamínu B9 se v našem organismu reprodukují buňky s některými vadami. Tak se projevuje jejich stárnutí. Naproti tomu s dostatkem kyseliny listové vznikají buňky objektivně mladší. Proto je tato látka často označována jako "vitamín života".
Příjem kyseliny listové je obzvláště důležitý v době těhotenství a následně i v období kojení. Nedostatek kyseliny listové se totiž může projevit vrozenými vadami novorozenců. Za klíčové se považují první měsíc před otěhotněním a první tři měsíce těhotenství.
Kyselinu listovou najdeme především v zelenině a ovoci - zvláště bohaté na tuto látku jsou zelí, rajčata, špenát nebo brokolice, kapusta, chřest, pomeranče nebo výrobky z celozrnné mouky. Důležité je, že zeleninu či ovoce bychom měli jíst čerstvé - při tepelné úpravě se totiž kyselina listová ztrácí. Potřebná denní dávka je přibližně 400 mikrogramů tohoto vitamínu.

Půllitr jablečného moštu denně nahradí veškeré lékaře

Jablečný mošt je podle posledních průzkumů hotovým elixírem zdraví. Odborníci z University of Glasgow tvrdí, že moštová jablka mohou poskytovat nápoj, jehož konzumace chrání tělo před infarktem, mrtvicí i nádory.
Šťáva z jablek obsahuje vysoké množství fenolických látek, které v těle člověka fungují jako antioxidanty. Tyto sloučeniny omezují vliv volných radikálů poškozujících buňky a tkáně. Působením volných radikálů může dojít k poškození cév, a to zase může vést k mrtvici či infarktu. Pokud naruší radikály buněčné jádro, může vzniknout nádorová buňka.
"Dosavadní výzkumy předpokládají, že pomocí fenolických látek lze chránit tělo před mnoha chorobami

Zelený čaj snižuje riziko srdečních nemocí

Lidé, kteří pijí soustavně hodně zeleného čaje, se dožívají vyššího věku a trpí méně některými nemocemi. K tomuto závěru dospěli japonští vědci, kteří sledovali 40 000 vyznavačů tohoto lahodného moku a zjistili, že například riziko kardiovaskulárních nemocí se u nich snížilo více než o čtvrtinu oproti ostatní populaci.
Studie japonských vědců uvádí, že zelený čaj je zvláště účinný v boji proti srdečním onemocněním, ale nemá zřejmě žádný vliv na prevenci rakoviny, jak se předpokládalo dříve.
Studii prováděli experti z univerzity v Tohoku jedenáct let a sledovali přes 40 000 lidí ve věku od 40 do 79 let v severovýchodním Japonsku, kde se zelený čaj hojně konzumuje. Pije ho tam pravidelně kolem 80 procent obyvatel, z nichž více než polovina vypije denně nejméně tři šálky.
Lidé, kteří pili v průběhu oněch jedenácti let pět i více šálků čaje denně, měli oproti těm, kdo pili sotva jeden denně, o 16 procent menší riziko úmrtí na nějakou nemoc. V případě kardiovaskulárních chorob to bylo dokonce o 31 procent nižší riziko.
Obdobná souvislost mezi nemocemi nebyla zjištěna u černého čaje a čaje oolong.
Pečujte o své zdraví a vaše tělo vám za to poděkuje.

Děkuji za návštěvu a přijďte zas