Vlasy a péče

30. srpna 2006 v 17:40
VLASY:
K čemu by byl supermoderní sestřih, kdybychom neměli perfektní vlasy. K jejich získání stačí dodržovat pár jednoduchých zásad.

Mytí je základ:

"Styling účesu začíná správným mytím," říká kadeřnice Petra Měchurová. "Podcenit nelze ani správný kondicionér. Pro jemné vlasy stačí lehký přípravek ve spreji, pro delší, těžší vlasy či vlasy vlnité je vhodný kondicionér či maska."

Na lesk platí ocet:
Přirozeně lesklé vlasy jsou důkazem jejich zdraví. S přibývajícími léty se lesk pomalu, ale jistě vytrácí. Můžou za to nečisté životní prostředí, hormonální změny, například v těhotenství či antikoncepce. A jak správný lesk kadeřím vrátit? Jednou týdně jim dopřejte výživnou masku. Vyzkoušet můžete i některý z receptů našich babiček: na lesk vlasů funguje vinný ocet. Po umytí jím kadeře propláchněte.
Vlasy a měsíc
Věřte nebo ne, v péči o vlasy pomáhá prý i Měsíc a jednotlivé jeho fáze. Například novoluní je obzvláště vhodné pro péči o tmavé vlasy a barvení tmavými barvami, zatímco o světlé vlasy se vyplatí pečovat za úplňku.

TIP na vlasy


Myslela jste si, že vlasy v culíku vám vydrží déle čisté? Omyl! Gumička za vlas tahá, tudíž se smršťuje sval, který vlas drží. Ten působí na mazovou žlázu a ona pak produkuje více mazu. Vlasy se tím pádem rychleji mastí. Čisté je uchováte nejdéle rozpuštěné a bez doteků.
Gely
Krátké střihy či vlasy do culíku uhladíte gelem nebo leskem. Účesy na "kluka" vylepšíte gelem s mokrým efektem.

Vypadávání vlasů

Vlasy nám vypadávají neustále, protože ty staré střídají nové, ale většinou se nám zdá, že nám jich na hřebenu zůstává přece jen příliš. Kde je hranice mezi výměnou přirozenou a takovou, která signalizuje nějaký zdravotní problém?
Asi u osmdesáti vlasů za den. Kdo má pocit, že něco není v pořádku, měl by si je párkrát orientačně spočítat. Navíc krátkodobé, několik týdnů trvající nadměrné vypadávání může ustat i bez léčebných zásahů a vlasy řídnout nebudou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anetinulik anetinulik | Web | 6. dubna 2007 v 9:47 | Reagovat

zučastni se u mě soutěže o nej blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuji za návštěvu a přijďte zas